Kategoria: Feeder, Picker i Wędkarstwo gruntowe

Techniki połowu, wędkarskie opowiadania, relacja z zawodów oraz sposoby na większość ryb spokojnego żeru. Wszystko to i sporo więcej znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Od połowów na klasyczną sprężynę, przez różne rodzaje koszyków i sposoby montowania zestawów. Skrętka, pętla czy może rurka antysplątaniowa? Daj nam szansę odkryć to wszystko przed Tobą.

Feeder, Picker i Wędkarstwo gruntowePoradnikWędkarstwo karpiowe

Łowienie z rzutu – jak wykonać klip (ASC) blokujący żyłę

Tym razem na Blogu prezentujemy prostą instrukcję, jak wykonać klip (ASC) blokujący żyłkę na kołowrotku. Dzięki niemu łowimy na tych samych odległościach, co znacznie podnosi skuteczność. Dodatkowo nawet podczas trudnego holu, ryba nie zerwie żyłki na tym prostym i tanim rozwiązaniu. Zapraszamy do tekstu.
Feeder, Picker i Wędkarstwo gruntowePoradnik

Montujemy zestawy feederowe – Zestaw z feeder gumą

Jesienne wędkowanie pickerem wymusza odchudzenie naszych zestawów. Często, nawet najbardziej finezyjny zestaw, nie przekłada się na ilość brania. Powodem tego może być zastosowanie żyłki. W tym okresie ryby bardzo delikatnie pobierają przynętę. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie plecionki i feeder gumy. Dowiedz się jak poprawnie zmontować taki zestaw z instruktażu w artykule.