Kategoria: Poradnik

Poradnik

Namiot wędkarski – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Namiot wędkarski jest podstawowym wyposażeniem każdego wędkarza wybierającego się na kilkudniową wyprawę. Szczególnie miłośnicy łowienia karpi – którzy na jednej wyprawie potrafią spędzić nad wodą kilka, a nawet kilkanaście dni – doceniają atuty tego przedmiotu. To miejsce, w którym będziesz mógł odpocząć, przespać się, „naładować baterie” na kolejne godziny wędkarskiej wyprawy i to bez względu na pogodę, jaka aktualnie panuje.
Poradnik

Buty wędkarskie – ważny element wędkarskiego ekwipunku

Kiedy zamierzasz wybrać się na ryby, myślisz przede wszystkim o podstawowym ekwipunku, czyli wędce i jej parametrach, a także o przynętach, dzięki którym będziesz mógł złowić różne gatunki tych zwierząt. Jednak nie tylko taki sprzęt jest niezbędny podczas wędkarskich wypraw. Jedną z rzeczy, które musisz zabrać ze sobą, są buty. To przecież oczywiste, prawda? Jak się okazuje, niekoniecznie, ponieważ obuwiem, które należy mieć wówczas na nogach nie mogą być zwyczajne buty. Nawet solidne obuwie, które nosisz na co dzień zda się na nic podczas wyprawy na łowisko, bowiem narazisz je na zniszczenie. Co więc powinieneś zrobić? Musisz zaopatrzyć się w specjalne buty wędkarskie. Dzięki takiemu zakupowi Twoje nogi i stopy będą dobrze chronione przed wilgocią, od której nie da się uciec podczas łowienia.
PoradnikSpinning

Boczny trok – skuteczny sposób nie tylko na okonie

Metoda spinningowa jest jedną z najpopularniejszych technik wędkarskich w Polsce. Zapewne wiesz, że ma ona kilka odmian, a jedną z nich jest boczny trok, skuteczny przede wszystkim przy połowie okoni. W tym artykule dowiesz się kilku ciekawostek na temat tego sposobu łowienia ryb, poznasz budowę zestawu oraz przynęty, które mogą sprawdzić się na każdym łowisku.
Poradnik

Zestawy wędkarskie dla początkującego wędkarza

Wędkarstwo jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Szacuje się, że w naszym kraju regularnie ryby łowi kilkaset tysięcy osób. Jeśli jesteś jedną z nich lub dopiero chciałbyś zacząć swoją przygodę z wędką, to trafiłeś idealnie! Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zobacz jaki zestaw wędkarski dobrać dla początkujących miłośników łowienia ryb
PoradnikSpławik

Wędkarstwo spławikowe – porady dla początkujących

Wędkarstwo spławikowe jest jedną z najpopularniejszych form łowienia ryb. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z wędką, to jest to idealna technika. Oczywiście wędkarski sukces zależy od wielu czynników, jednak już na samym starcie na pewno nie będziesz miał problemów z opanowaniem podstaw. Co więcej, satysfakcja z pierwszych złowionych ryb będzie naprawdę duża! Od czego zacząć przygotowania?