Kategoria: Poradnik

Poradnik

Wędka teleskopowa – co warto wiedzieć i jaką kupić?

Jest coraz cieplej, a to oznacza, że pogoda robi się coraz bardziej odpowiednia, aby nieco połowić. Wyprawa na ryby musi się oczywiście wiązać z właściwym przygotowaniem. Sprzęt, który zabierzesz ze sobą, będzie kluczową kwestią (oprócz Twoich umiejętności i wędkarskiej wiedzy), aby połów okazał się jak najbardziej obfity. Najważniejszym elementem Twojego wędkarskiego ekwipunku będzie oczywiście wędzisko. Wybór wędki musisz dobrze przemyśleć.
Poradnik

Namiot wędkarski – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Namiot wędkarski jest podstawowym wyposażeniem każdego wędkarza wybierającego się na kilkudniową wyprawę. Szczególnie miłośnicy łowienia karpi – którzy na jednej wyprawie potrafią spędzić nad wodą kilka, a nawet kilkanaście dni – doceniają atuty tego przedmiotu. To miejsce, w którym będziesz mógł odpocząć, przespać się, „naładować baterie” na kolejne godziny wędkarskiej wyprawy i to bez względu na pogodę, jaka aktualnie panuje.
Poradnik

Buty wędkarskie – ważny element wędkarskiego ekwipunku

Kiedy zamierzasz wybrać się na ryby, myślisz przede wszystkim o podstawowym ekwipunku, czyli wędce i jej parametrach, a także o przynętach, dzięki którym będziesz mógł złowić różne gatunki tych zwierząt. Jednak nie tylko taki sprzęt jest niezbędny podczas wędkarskich wypraw. Jedną z rzeczy, które musisz zabrać ze sobą, są buty. To przecież oczywiste, prawda? Jak się okazuje, niekoniecznie, ponieważ obuwiem, które należy mieć wówczas na nogach nie mogą być zwyczajne buty. Nawet solidne obuwie, które nosisz na co dzień zda się na nic podczas wyprawy na łowisko, bowiem narazisz je na zniszczenie. Co więc powinieneś zrobić? Musisz zaopatrzyć się w specjalne buty wędkarskie. Dzięki takiemu zakupowi Twoje nogi i stopy będą dobrze chronione przed wilgocią, od której nie da się uciec podczas łowienia.
PoradnikSpinning

Boczny trok – skuteczny sposób nie tylko na okonie

Metoda spinningowa jest jedną z najpopularniejszych technik wędkarskich w Polsce. Zapewne wiesz, że ma ona kilka odmian, a jedną z nich jest boczny trok, skuteczny przede wszystkim przy połowie okoni. W tym artykule dowiesz się kilku ciekawostek na temat tego sposobu łowienia ryb, poznasz budowę zestawu oraz przynęty, które mogą sprawdzić się na każdym łowisku.