Kategoria: Wędkarstwo karpiowe

Techniki połowu, wędkarskie opowiadania, relacja z zawodów oraz sposoby na dużego karpia i amura. Wszystko to i sporo więcej znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Ulubiony zestaw końcowy, jaki przypon do pop upa ? Jak samodzielnie go wykonać i jakich materiałów należy użyć by nad wodą osiągnąć sukces ? Poszukaj odpowiedzi w naszych wpisach, które przygotowaliśmy byś mógł uczyć się na doświadczeniu tych… doświadczonych.

SpinningWędkarstwo karpiowe

Kołowrotki wędkarskie – co musisz o nich wiedzieć

Kołowrotek wędkarski jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych elementów zestawu wędkarskiego w większości metod łowienia ryb. Bez jego użycia trudno sobie wyobrazić skuteczny hol ryby czy nawet posłanie zestawu do wody na dalsze odległości. Oczywiście są techniki łowienia, np. łowienie na tyczkę lub bata, gdzie jego użycie jest zbędne. Jednakże w zdecydowanej większości przypadków kołowrotek jest kluczową częścią zestawu. Jakie kołowrotki wędkarskie powinieneś wybrać? Czym kierować się przy ich wyborze? Sprawdź już teraz!
Wędkarstwo karpiowe

Swinger karpiowy – co warto o nim wiedzieć?

Wędkarstwo karpiowe jest popularną dziedziną wędkarstwa. Jeśli chcesz skompletować swój sprzęt na pierwszą karpiową zasiadkę, musisz pamiętać, że oprócz wędzisk, kołowrotków, odpowiednich żyłek, przyponów, ciężarków i innych akcesoriów, należy zaopatrzyć się jeszcze w swingery – mechaniczne sygnalizatory brań. Dzięki nim pobyt na karpiowej wyprawie będzie dużo przyjemniejszy