Kategoria: Wędkarstwo karpiowe

Techniki połowu, wędkarskie opowiadania, relacja z zawodów oraz sposoby na dużego karpia i amura. Wszystko to i sporo więcej znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Ulubiony zestaw końcowy, jaki przypon do pop upa ? Jak samodzielnie go wykonać i jakich materiałów należy użyć by nad wodą osiągnąć sukces ? Poszukaj odpowiedzi w naszych wpisach, które przygotowaliśmy byś mógł uczyć się na doświadczeniu tych… doświadczonych.

SpinningWędkarstwo karpiowe

Kołowrotki wędkarskie – co musisz o nich wiedzieć

Kołowrotek wędkarski jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych elementów zestawu wędkarskiego w większości metod łowienia ryb. Bez jego użycia trudno sobie wyobrazić skuteczny hol ryby czy nawet posłanie zestawu do wody na dalsze odległości. Oczywiście są techniki łowienia, np. łowienie na tyczkę lub bata, gdzie jego użycie jest zbędne. Jednakże w zdecydowanej większości przypadków kołowrotek jest kluczową częścią zestawu. Jakie kołowrotki wędkarskie powinieneś wybrać? Czym kierować się przy ich wyborze? Sprawdź już teraz!
Wędkarstwo karpiowe

Swinger karpiowy – co warto o nim wiedzieć?

Wędkarstwo karpiowe jest popularną dziedziną wędkarstwa. Jeśli chcesz skompletować swój sprzęt na pierwszą karpiową zasiadkę, musisz pamiętać, że oprócz wędzisk, kołowrotków, odpowiednich żyłek, przyponów, ciężarków i innych akcesoriów, należy zaopatrzyć się jeszcze w swingery – mechaniczne sygnalizatory brań. Dzięki nim pobyt na karpiowej wyprawie będzie dużo przyjemniejszy
Feeder, Picker i Wędkarstwo gruntowePoradnikWędkarstwo karpiowe

Łowienie z rzutu – jak wykonać klip (ASC) blokujący żyłę

Tym razem na Blogu prezentujemy prostą instrukcję, jak wykonać klip (ASC) blokujący żyłkę na kołowrotku. Dzięki niemu łowimy na tych samych odległościach, co znacznie podnosi skuteczność. Dodatkowo nawet podczas trudnego holu, ryba nie zerwie żyłki na tym prostym i tanim rozwiązaniu. Zapraszamy do tekstu.
Feeder, Picker i Wędkarstwo gruntoweWędkarstwo karpiowe

Method feeder – moje początki

Łowienie metodami stacjonarnymi nie musi być związane z przywiązaniem do wędkarskiego krzesełka. Każdy wędkarz ma swoje preferencje. Są tacy, którzy potrafią przez 30 godzin nie wyciągnąć zestawu z wody, by w 31 godzinie zaliczyć odjazd wielkiego karpia. Są tacy, w tym ja, którzy aktywnie poszukują rozwiązań, by kontakt z rybami był systematyczny, a nad wodą ręce były pełne roboty. Znajdź swoją drogę i łów tak, jak sprawia Ci to przyjemność, do swoich wniosków dochodź nad wodą i... sprawdź method feeder.