Kategoria: Sztuczna Mucha

Techniki połowu, wędkarskie opowiadania, relacja z zawodów oraz sposoby na dużego pstrąga i lipienia. Wszystko to i sporo więcej znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Wędkarstwo muchowe to nie tylko San czy Dunajec. Dziś na muchę łowimy już niemal wszędzie, co raz więcej gatunków ryb. Przeglądając tę kategorię poznasz zarówno wiedzę uniwersalną, jak i nasz punkt widzenia.

Sztuczna Mucha

Wędkarstwo muchowe dla początkujących – podstawowe informacje

Wędkarstwo muchowe, czyli fly fishing, jest specyficzną techniką łowienia ryb. Metoda ta ciągle zyskuje na popularności. Z każdym rokiem coraz więcej osób chce zacząć z nią przygodę. Musisz pamiętać jednak, że ta technika wędkarska różni się nieco pod względem stosowanego sprzętu i samej techniki łowienia. Sprawdź już teraz, jak przygotować się do pierwszej wędkarskiej przygody z muchą.
SpinningSztuczna MuchaWędkarskie opowieści

Z wędkarskiego pamiętnika – Pierwsza wyprawa na troć

Troć to ryba dla której tysiące wędkarzy jest w stanie przemierzyć setki kilometrów, by łowić (próbować) ją, często w siarczystym mrozie i śniegu po kolana. Troć to ryba dla, której wielu z nas rezygnuje z zabawy Sylwestrowej, by pierwszego stycznia o świcie być już nad rzeką. Troć to moja choroba, która nieprzerwanie trwa od 2011 roku i która czyni grudzień miesiącem wyczekiwania, na tych kilka pierwszych dni stycznia. Zapraszam do przeczytania tekstu o tym, jak ta choroba się zaczęła.