Kategoria: Spławik

Techniki połowu, wędkarskie opowiadania, relacja z zawodów oraz sposoby na ryby spokojnego żeru. Wszystko to i sporo więcej znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Duży leszcze, wielka jesienna płoć czy charakterystyka doskonałej mieszanki zanętowe ? Dobrze trafiłeś, więc rozgość się i poszukaj informacji przydatnych dla Ciebie.

PoradnikSpławik

Wędkarstwo spławikowe – porady dla początkujących

Wędkarstwo spławikowe jest jedną z najpopularniejszych form łowienia ryb. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z wędką, to jest to idealna technika. Oczywiście wędkarski sukces zależy od wielu czynników, jednak już na samym starcie na pewno nie będziesz miał problemów z opanowaniem podstaw. Co więcej, satysfakcja z pierwszych złowionych ryb będzie naprawdę duża! Od czego zacząć przygotowania?
PoradnikSpławik

Jesienna tyczka i łowienie zestawem skróconym

Łowienie zestawem skróconym często jest dużo skuteczniejsze od pozostałych metod. Dużą rolę gra tutaj delikatność. Łowimy niemal niteczkami, a haczyki są na tyle duże, by zmieścić jedną pinkę. Bywa, że po wędkowaniu nie mogę podnieść siatki do warzenia, bywa, że spławik, przez cały dzień stoi w bezruchu, jak zaczarowany. Nie ma znaczenia, czy dzień był pełen sukcesów, czy porażek. Pewne jest, że gdy wracamy, to już snujemy plany o następnej wyprawie.
Feeder, Picker i Wędkarstwo gruntoweSpławikWędkarskie opowieści

Zimno nam nie straszne, czyli jesienno-zimowe płocie

Jesień i zima to dobry czas nie tylko na drapieżniki. Leszcze i płocie grupują się wtedy na swoich zimowiskach. Gdy znajdziemy te miejsca i poznamy obyczaje tych ryb, możemy liczyć na wyjątkowo udane połowy, szczególnie grubych płoci. Jeśli Twoje wędki spędzają ten czas w szafie, przeczytaj ten tekst i spróbuj swoich sił w polowaniu na grubą płoć z zimnej wody.