Kategoria: Spławik

Techniki połowu, wędkarskie opowiadania, relacja z zawodów oraz sposoby na ryby spokojnego żeru. Wszystko to i sporo więcej znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Duży leszcze, wielka jesienna płoć czy charakterystyka doskonałej mieszanki zanętowe ? Dobrze trafiłeś, więc rozgość się i poszukaj informacji przydatnych dla Ciebie.

Relacje z nad wodySpławik

Łowienie jazi i kleni na tyczkę

Dzień urodzin jest wyjątkowy dla każdego z nas, bez względu na liczbę, która rośnie coraz szybciej. Pomimo tego, że łowię już kilkanaście lat, dopiero po raz pierwszy ten specjalny dzień spędziłem na rybach. Do wyprawy nie zachęcała pogoda, bo deszczowe prognozy sprawdziły się, mimo to postanowiłem nie odpuszczać. Tym bardziej, że ten rok ze względu na koronawirusa jest na straty pod względem zawodniczym.
PoradnikSpławik

Wędkarstwo spławikowe – porady dla początkujących

Wędkarstwo spławikowe jest jedną z najpopularniejszych form łowienia ryb. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z wędką, to jest to idealna technika. Oczywiście wędkarski sukces zależy od wielu czynników, jednak już na samym starcie na pewno nie będziesz miał problemów z opanowaniem podstaw. Co więcej, satysfakcja z pierwszych złowionych ryb będzie naprawdę duża! Od czego zacząć przygotowania?
PoradnikSpławik

Jesienna tyczka i łowienie zestawem skróconym

Łowienie zestawem skróconym często jest dużo skuteczniejsze od pozostałych metod. Dużą rolę gra tutaj delikatność. Łowimy niemal niteczkami, a haczyki są na tyle duże, by zmieścić jedną pinkę. Bywa, że po wędkowaniu nie mogę podnieść siatki do warzenia, bywa, że spławik, przez cały dzień stoi w bezruchu, jak zaczarowany. Nie ma znaczenia, czy dzień był pełen sukcesów, czy porażek. Pewne jest, że gdy wracamy, to już snujemy plany o następnej wyprawie.
Feeder, Picker i Wędkarstwo gruntoweSpławikWędkarskie opowieści

Zimno nam nie straszne, czyli jesienno-zimowe płocie

Jesień i zima to dobry czas nie tylko na drapieżniki. Leszcze i płocie grupują się wtedy na swoich zimowiskach. Gdy znajdziemy te miejsca i poznamy obyczaje tych ryb, możemy liczyć na wyjątkowo udane połowy, szczególnie grubych płoci. Jeśli Twoje wędki spędzają ten czas w szafie, przeczytaj ten tekst i spróbuj swoich sił w polowaniu na grubą płoć z zimnej wody.