Wędkarstwo morskie

Wędkarstwo morskie dla początkujących

Wędkarstwo morskie jest dość specyficzną formą łowienia ryb, zdecydowanie różniącą się od standardowego łowienia w rzece czy zbiorniku zaporowym. Dla wielu osób wędkowanie na tak dużym obszarze wody okaże się na pewno nie lada wyzwaniem, któremu trzeba będzie sprostać. Łowienie w morzu to szansa na złapanie wielu gatunków ryb, takich jak np.: dorsz, turbot, sola, łosoś czy belona. Zobacz sam, jak przygotować się do swojej pierwszej wędkarskiej wyprawy morskiej. Może wędkarstwo morskie stanie się Twoją nową pasją?
Poradnik

Wędka teleskopowa – co warto wiedzieć i jaką kupić?

Jest coraz cieplej, a to oznacza, że pogoda robi się coraz bardziej odpowiednia, aby nieco połowić. Wyprawa na ryby musi się oczywiście wiązać z właściwym przygotowaniem. Sprzęt, który zabierzesz ze sobą, będzie kluczową kwestią (oprócz Twoich umiejętności i wędkarskiej wiedzy), aby połów okazał się jak najbardziej obfity. Najważniejszym elementem Twojego wędkarskiego ekwipunku będzie oczywiście wędzisko. Wybór wędki musisz dobrze przemyśleć.
SpinningWędkarstwo karpiowe

Kołowrotki wędkarskie – co musisz o nich wiedzieć?

Kołowrotek wędkarski jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych elementów zestawu wędkarskiego w większości metod łowienia ryb. Bez jego użycia trudno sobie wyobrazić skuteczny hol ryby czy nawet posłanie zestawu do wody na dalsze odległości. Oczywiście są techniki łowienia, np. łowienie na tyczkę lub bata, gdzie jego użycie jest zbędne. Jednakże w zdecydowanej większości przypadków kołowrotek jest kluczową częścią zestawu. Jakie kołowrotki wędkarskie powinieneś wybrać? Czym kierować się przy ich wyborze? Sprawdź już teraz!
Spinning

Woblery na szczupaka – dlaczego warto i jak na nie łowić?

Szczupak jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej poławianych drapieżników żyjących w naszych wodach. Jest wiele sposobów jego połowu, a najczęstszy z nich to spinning. Spośród wielu przynęt, które można stosować w trakcie łowienia, wyróżnia się m.in. woblery. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o woblerach szczupakowych. Poznaj, w jaki sposób je prowadzić, aby okazały się skuteczną przynętą w Twoim wędkarskim arsenale.
Poradnik

Namiot wędkarski – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Namiot wędkarski jest podstawowym wyposażeniem każdego wędkarza wybierającego się na kilkudniową wyprawę. Szczególnie miłośnicy łowienia karpi – którzy na jednej wyprawie potrafią spędzić nad wodą kilka, a nawet kilkanaście dni – doceniają atuty tego przedmiotu. To miejsce, w którym będziesz mógł odpocząć, przespać się, „naładować baterie” na kolejne godziny wędkarskiej wyprawy i to bez względu na pogodę, jaka aktualnie panuje.
Poradnik

Buty wędkarskie – ważny element wędkarskiego ekwipunku

Kiedy zamierzasz wybrać się na ryby, myślisz przede wszystkim o podstawowym ekwipunku, czyli wędce i jej parametrach, a także o przynętach, dzięki którym będziesz mógł złowić różne gatunki tych zwierząt. Jednak nie tylko taki sprzęt jest niezbędny podczas wędkarskich wypraw. Jedną z rzeczy, które musisz zabrać ze sobą, są buty. To przecież oczywiste, prawda? Jak się okazuje, niekoniecznie, ponieważ obuwiem, które należy mieć wówczas na nogach nie mogą być zwyczajne buty. Nawet solidne obuwie, które nosisz na co dzień zda się na nic podczas wyprawy na łowisko, bowiem narazisz je na zniszczenie. Co więc powinieneś zrobić? Musisz zaopatrzyć się w specjalne buty wędkarskie. Dzięki takiemu zakupowi Twoje nogi i stopy będą dobrze chronione przed wilgocią, od której nie da się uciec podczas łowienia.