Kategoria: Spinning

Techniki połowu, wędkarskie opowiadania, sposoby na dany gatunek. Wszystko co dotyczy spiningu znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Dowiesz się jak złowić wielkiego szczupaka, okonia czy sandacza. Bez tajemnic przedstawimy też tajemnice pozostałych spiningowych gatunków.

Spinning

Woblery na szczupaka – dlaczego warto i jak na nie łowić?

Szczupak jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej poławianych drapieżników żyjących w naszych wodach. Jest wiele sposobów jego połowu, a najczęstszy z nich to spinning. Spośród wielu przynęt, które można stosować w trakcie łowienia, wyróżnia się m.in. woblery. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o woblerach szczupakowych. Poznaj, w jaki sposób je prowadzić, aby okazały się skuteczną przynętą w Twoim wędkarskim arsenale.
PoradnikSpinning

Boczny trok – skuteczny sposób nie tylko na okonie

Metoda spinningowa jest jedną z najpopularniejszych technik wędkarskich w Polsce. Zapewne wiesz, że ma ona kilka odmian, a jedną z nich jest boczny trok, skuteczny przede wszystkim przy połowie okoni. W tym artykule dowiesz się kilku ciekawostek na temat tego sposobu łowienia ryb, poznasz budowę zestawu oraz przynęty, które mogą sprawdzić się na każdym łowisku.
Spinning

Przynęty spinningowe – którą warto wybrać?

Wybór przynęty spinningowej, szczególnie dla młodego wędkarza, może być nie lada wyzwaniem. Szczupaki, okonie, bolenie czy sumy mają swoje upodobania, w które trzeba się po prostu wstrzelić. Rynek oferuje naprawdę wiele rodzajów przynęt, które nie tylko różnią się od siebie wielkością, materiałem, z jakiego są zrobione, czy pracą własną. Na jakie warto zwrócić uwagę? Które z nich już dzisiaj powinieneś mieć w swoim pudełku?