Kategoria: Spinning

Techniki połowu, wędkarskie opowiadania, sposoby na dany gatunek. Wszystko co dotyczy spiningu znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Dowiesz się jak złowić wielkiego szczupaka, okonia czy sandacza. Bez tajemnic przedstawimy też tajemnice pozostałych spiningowych gatunków.

SpinningWędkarstwo karpiowe

Kołowrotki wędkarskie – co musisz o nich wiedzieć?

Kołowrotek wędkarski jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych elementów zestawu wędkarskiego w większości metod łowienia ryb. Bez jego użycia trudno sobie wyobrazić skuteczny hol ryby czy nawet posłanie zestawu do wody na dalsze odległości. Oczywiście są techniki łowienia, np. łowienie na tyczkę lub bata, gdzie jego użycie jest zbędne. Jednakże w zdecydowanej większości przypadków kołowrotek jest kluczową częścią zestawu. Jakie kołowrotki wędkarskie powinieneś wybrać? Czym kierować się przy ich wyborze? Sprawdź już teraz!
Spinning

Woblery na szczupaka – dlaczego warto i jak na nie łowić?

Szczupak jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej poławianych drapieżników żyjących w naszych wodach. Jest wiele sposobów jego połowu, a najczęstszy z nich to spinning. Spośród wielu przynęt, które można stosować w trakcie łowienia, wyróżnia się m.in. woblery. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o woblerach szczupakowych. Poznaj, w jaki sposób je prowadzić, aby okazały się skuteczną przynętą w Twoim wędkarskim arsenale.
PoradnikSpinning

Boczny trok – skuteczny sposób nie tylko na okonie

Metoda spinningowa jest jedną z najpopularniejszych technik wędkarskich w Polsce. Zapewne wiesz, że ma ona kilka odmian, a jedną z nich jest boczny trok, skuteczny przede wszystkim przy połowie okoni. W tym artykule dowiesz się kilku ciekawostek na temat tego sposobu łowienia ryb, poznasz budowę zestawu oraz przynęty, które mogą sprawdzić się na każdym łowisku.