Publicystyka wędkarska

Gdzie na ryby Łódzkie

reklama


W województwie łódzkim jest kilka ciekawych miejscówek, które warto zaznaczyć na swojej wędkarskiej mapie Polski. W trakcie sezonu można odwiedzać różnego typu łowiska, gdzie gromadzi się wielu pasjonatów wędkowania, którzy szukają wrażeń i emocji. Przedstawiamy pięć łowisk, gdzie warto się wybrać, jeśli mamy w planach aktywny wędkarski wypoczynek w okolicach Łodz

Łowisko Pacyfik

Pierwszym miejscem, o którym warto wspomnieć, jest łowisko Pacyfik. To komercyjne łowisko położone w okolicach Zgierza, którego główną część stanowi staw o powierzchni 2 ha. Gatunki ryb, jakie można tu spotkać, to przede wszystkim karpie i jesiotry. Na mniejszych łowiskach, bo takie też tutaj są, jest szansa na złowienie m.in. pstrąga. Na głównym stawie pływają także okonie, szczupaki, karasie czy liny. Czasem trafią się również sandacze i sumy.

Gdzie na ryby Łódzkie

Warto teraz przejść do kwestii logistycznych. Rozpoczęcie wędkowania na łowisku Pacyfik wiąże się z opłatą. Ta zależy od tego, jaki będzie sposób łowienia. Istnieje możliwość zabrania ryby ze sobą, ale większość osób preferuje formę „No kill” i pozostawia rybki w wodzie. Wędkarze, którzy nie zabrali ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy, nie muszą się martwić, ponieważ nie stanowi tutaj problemu kupno niezbędnej przynęty albo zdobycie mniejszych akcesoriów.

Sporą zaletą dla osób, które traktują łowienie jako dobrą zabawę w gronie najbliższych, jest możliwość zabrania osób towarzyszących za drobną opłatą, a także przyprowadzenie psa. Na łowisku Pacyfik możliwe jest także rozpalenie grilla, a także rozbicie namiotu. Bez wątpienia to miejsce jest jednym z najciekawszych łowisk zlokalizowanych nieopodal Łodzi.

 Łowisko Wyspa

Kolejne łowisko w okolicach Łodzi, które warto odwiedzić, to Wyspa. To miejsce do łowienia jest zlokalizowane w Wojsławicach niedaleko Zduńskiej Woli. Nazwa łowiska jest nieprzypadkowa, ponieważ pochodzi od wyspy, na której stoją ruiny szesnastowiecznego zamku. Łowisko to ma bardzo długą tradycję, sięgającą średniowiecza, jednak dopiero niedawno zostało zrewitalizowane.

Obecnie można je uznać za typowe łowisko karpiowe. Składa się ono z pięciu stawów o łącznej powierzchni około 7 ha, dlatego możliwości są całkiem spore. Główne łowisko ma powierzchnię półtora hektara.

Warto teraz przejść do tego, jakie ryby można znaleźć na łowisku Wyspa. Oprócz wspomnianych już karpi można tu spotkać także karasie, sumy oraz amury. Łowienie olbrzymich okazów będzie na pewno sprawiało bardzo wiele przyjemności. Wszystkim, którzy chcieliby zabrać rybę do domu trzeba przypomnieć, że zatrzymywać można jedynie ryby ważące mniej niż 3 kilogramy. Wszystkie te, które tę wagę przekraczają, należy puścić z powrotem do wody.

W kwestiach czysto formalnych – jest to łowisko komercyjne, gdzie nie trzeba posiadać karty wędkarskiej. Wstęp jest oczywiście płatny, a jego koszt zależy od tego, czy chcemy łowić w dzień, czy w nocy. Przed planowaniem wyjazdu warto skontaktować się z właścicielem łowiska Wyspa.

Łowisko Bełdów

Jakie jeszcze łowiska są atrakcyjne i warte odwiedzenia w okolicach Łodzi? Kolejnym łowiskiem karpiowym godnym polecenia jest Bełdów. Znajduje się ono niedaleko Aleksandrowa Łódzkiego i jest znane także pod nieco bardziej familiarną nazwą jako „Łowisko u Michasia”. Łowisko składa się z trzech stawów, które razem zajmują powierzchnię 2,5 hektara.

Tak jak zostało powiedziane, głównymi rybami łowiska Bełdów są karpie, jednak można tu oczywiście znaleźć także kilka innych gatunków ryb, do których zaliczają się przede wszystkim amury, sumy, sandacze i szczupaki. Można złowić tutaj również jesiotry, liny, płocie czy okonie. Tak jak na innych łowiskach są tutaj zarówno ryby do zabrania i ewentualnego przyrządzenia, jak i takie, które znajdują się w stawie i tam też wracają ze względu na duży rozmiar i sporą wagę, by móc ponownie cieszyć wędkarza. Podobnie jak na większości łowisk, wędkarze stosują tutaj zasadę „złów i wypuść”.

Łowisko Bełdów również ma charakter typowo komercyjny i nie wymaga posiadania karty wędkarskiej. Za wejście trzeba zapłacić 20 złotych. Osoby lubiące łowić w nocy nie będą mogły w tym miejscu zanurzyć przynęty po zmroku, ponieważ łowisko jest czynne od 6 rano do 20.  

Łowisko Jeruzal

Łowisko Jeruzal to kolejne miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas, zajmując się wędkowaniem nieopodal Łodzi. Ci, którzy szukają ciekawego miejsca do łowienia niedaleko Skierniewic. To łowisko znajduje się na terenie Gospodarstwa Rybackiego, a do dyspozycji wędkarzy są dwa łowiska z pięciu. Ich łączna powierzchnia to 4 hektary, zatem możliwości są całkiem spore.

Ryby, jakie można tu znaleźć, to karpie, amury, sandacze i szczupaki. Obecne są również liny, sumy, okonie oraz pstrągi. Samo łowisko jest położone blisko malowniczego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Piękno otaczającej natury to tylko jedna z zalet takiej lokalizacji, ponieważ charakterystyka tego miejsca wpływa wydatnie na komfort łowienia.

Za wstęp na teren łowiska Jeruzal należy uiścić opłatę w wysokości 10 złotych, a łowić można od godziny 6 rano do zapadnięcia zmroku. Warunki do połowów w tym miejscu są naprawdę świetne, więc będzie to lokalizacja idealna dla miłośników łowienia w ciszy pośród pięknej przyrody.

Łowisko Rybakówka

W Glinniku nieopodal Zgierza znajduje się kolejne interesujące łowisko w województwie łódzkim. Łowisko Rybakówka przyciąga – a jakże – wielu rybaków, czy może raczej: wędkarzy. Zbiornik ma powierzchnię 2,5 hektara, czyli jest to całkiem spore łowisko. Warto wspomnieć o tym, że przez staw do łowienia przepływa rzeka Czerniawka.

Tym, co najbardziej interesuje wędkarzy, są oczywiście rodzaje ryb, jakie można tutaj złowić. Rybakówka to łowisko z wieloma karpiami, ale pływają tutaj także karasie, okonie, płocie, pstrągi i sandacze. Inne obecne gatunki to amury, liny, szczupaki, węgorze, sumy czy jesiotry.

Łowisko jest otwarte od świtu do zmierzchu, a opłaty za wstęp są uzależnione od tego, w jakim dniu chcemy skorzystać z jego uroków. W dni powszednie – od wtorku do piątku – trzeba zapłacić 12 złotych, a w weekendy oraz święta opłata jest już wyższa i wynosi 20 złotych. Łowisko Rybakówka także ma charakter komercyjny i nie jest wymagane posiadanie karty wędkarskiej.

Jak widać – łowisk w województwie łódzkim nie brakuje, a to oczywiście tylko kilka najciekawszych miejsc, w których można poświęcić się wędkarskiej pasji. Bez wątpienia opis którejś z lokalizacji powinien zachęcić do odwiedzenia łowiska, a zapaleni wędkarze mogą sprawdzić, jak łowi się na każdym z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *