Publicystyka wędkarska

Gdzie na ryby Kujawsko-Pomorskie

reklama

Wybierając się na ryby w województwie kujawsko-pomorskim mamy do dyspozycji co najmniej kilka łowisk, które warto odwiedzić. Wędkarska sesja na każdym z nich zapewni wędkarzowi nie tylko wiele emocji ale i chwilę wytchnienia od codzienności, a przecież i o to w tym naszym hobby chodzi. Sprawdźmy zatem, które łowiska w województwie kujawsko-pomorskim powinny znaleźć się na naszej wędkarskiej mapie Polski. Oto kilka propozycji na krótszy lub dłuższy wyjazd.

Łowisko Karp Lisi Ogon

Łowisko Karp w miejscowości Lisi Ogon jest jednym z najchętniej odwiedzanych łowisk w tej części Polski. Jego powierzchnia to około 43 hektary. Swoich sił próbują tutaj początkujący adepci wędkarstwa jak również „stare wędkarskie wygi”. Wśród okolicznych łowców znane jest głównie z dużych karpi. Energiczne branie, fascynujące hole to na pewno elementy wędkarskiej wyprawy, dla których warto wybrać się na ryby właśnie tutaj. Łowisko czynne jest przez siedem dni w tygodniu od godziny 7:00 do 21:00. Oczywiście karp to niejedyny gatunek na jaki mamy tutaj szanse. Pływają tutaj także amury, karasie, leszcze, okonie, płocie, wzdręgi, liny, jesiotry, sumy, a nawet tołpygi.

Gdzie na ryby Kujawsko-Pomorskie

Warto dodać, że na miejscu funkcjonuje sklep wędkarski, dzięki czemu w każdej chwili będziemy mogli dokupić potrzebne akcesoria wędkarskie. Co więcej do dyspozycji wędkarzy jest parking oraz miejsca do rozpalenia ogniska. Każdy kto wybierze się tutaj na ryby, zanim rozłoży sprzęt i zarzuci zestawy powinien zapoznać się z regulaminem łowiska. Zgodnie z nim zezwolenie na wędkowanie dotyczy konkretnego stawu z całego obiektu. Każdy kto pojawia się na łowisku jest obowiązany do zachowania porządku wokół stanowiska. Jako linki głównej nie wolno używać plecionki. Zakazuje się zabierania karpi, których waga przekracza 3 kg i zaleca się stosowanie środków do dezynfekcji ran.

Wędkarze najchętniej łowią tutaj metodą gruntową w tym klasycznym feederem i techniką Method Feeder. Są tu także zwolennicy metody karpiowej. Łowienie na spinning dozwolone jest od 1 kwietnia. Ceny za wędkowanie zaczynają się od 15 zł.

Łowisko Rybie Oko

To niewielkie łowisko o powierzchni 3 hektarów, które chętnie odwiedzają wędkarze lubiący kameralny klimat nad wodą. Położone jest w miejscowości Kępka Szlachecka, niespełna 30 kilometrów od Bydgoszczy. To urokliwe miejsce, które okalają kujawskie lasy i pola. Samo łowisko jest dość specyficzne z nierównomiernym dnem. Miejscami jest nawet 8 metrów głębokości. Kluczem do sukcesu na tej wodzie jest zlokalizowanie odpowiedniego miejsca do położenia zestawu. To doskonałe miejsce nie tylko do wędkowania, ale również do spędzania wolnego czasu z rodziną. Istnieje możliwość wynajęcia drewnianego domku.

Gdzie na ryby Kujawsko-Pomorskie

Sezn na łowisku Rybie Oko trwa od kwietnia do października. W tym okresie można łowić przez cały tydzień od godziny 5:00 do 20:00. Zanim wybierzemy się tutaj na ryby warto wcześniej dokonać rezerwacji miejsca. Często są tutaj organizowane zawody wędkarskie oraz imprezy okolicznościowe. Całodniowy bilet za wędkowanie kosztuje 30 zł.

Każdy wędkarz powinien zapoznać się również z regulaminem łowiska. Dowiemy się z niego m.in. o tym, że bezpośrednio po przybyciu nad wodę trzeba udać się do recepcji po uzyskanie zezwolenia na wędkowanie. Trzeba także pamiętać o obowiązku posiadania m.in. maty karpiowej oraz płynu do odkażania ran. Dominującym gatunkiem jest tutaj karp. Oprócz niego pływają m.in. amury, jesiotry, karasie, liny i szczupaki.

Łowisko Niewieścin

Kolejnym ciekawym, wartym odwiedzenia miejscem w województwie kujawsko-pomorskim jest łowisko Niewieścin. Powierzchnia wody to około 11 hektarów a średnia głębokość waha się od 6 do 7 metrów. Są również miejsca, gdzie jest jeszcze głębiej, nawet 11 metrów. Na uwagę zasługuje bardzo czysta woda, dzięki czemu zadomowiły się tutaj raki. Dno łowiska jest na przeważającym obszarze twarde, a w niewielkiej części lekko muliste. Na łowisku znajdują się również powalone drzewa. Ten obszar wody to typowe tarliska oraz miejsca, w które lubią udawać się ryby w trakcie holu. Łowisko oddalone jest około 30 km od Bydgoszczy. Występuje tutaj spora populacja karpia, a największe okazy mogą ważyć nawet w granicach 20 kg. Oprócz karpi złowimy tutaj amury, leszcze, płocie, wzdręgi, liny, węgorze, sandacze, szczupaki czy okonie. Licencja karpiowa na trzy wędki kosztuje 50 zł, licencja dzienna obejmująca łowienie na dwie wędki w wyznaczonej strefie kosztuje 30 zł. Licencja na spinning to koszt 30 zł przy łowieniu z brzegu i 40 zł jeśli chcemy łowić z łodzi. Przed przyjazdem na łowisko trzeba zapoznać się z regulaminem łowiska. Znajdziemy w nim informację o m.in. konieczności wypuszczania złowionych ryb do wody.

Gdzie na ryby Kujawsko-Pomorskie

Łowisko Ciepień

Łowisko Ciepień to jedno z największych łowisk komercyjnych w województwie kujawsko-pomorskim. Jego powierzchnia sięga około 18 hektarów a sam zbiornik okalają lasy. Średnia głębokość łowiska to 4 metry, a w najgłębszych miejscach jest około 6 metrów. Łowisko jest zarybiane systematycznie od początku powstania. Obecnie pływają tutaj około 20 kilogramowe karpie, które stają się celem niejednego wędkarza. Dla wędkarzy przygotowano 17 stanowisk, do tego parkingi oraz nieodpłatnie udostępniono grille. Łowisko czynne jest przez siedem dni w tygodniu od 6:00 do 22:00. Przyjeżdżając na ten akwen trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą maty i środka odkażającego.

Gdzie na ryby Kujawsko-Pomorskie

Łowisko Karpiowe Samsieczno

Łowisko Samsieczno to chyba jedno z najbardziej z najbardziej znanych łowisk komercyjnych w tej części Polski. W jego skład wchodzą dwa niewielkie zbiorniki polodowcowe. Większy z nich to typowe łowisko karpiowe, wzorowane na stylu angielskim. Dzięki staraniom właściciela i okolicznych wędkarzy powstało świetnie przygotowane i zagospodarowane łowisko, w którym każdy z wędkarzy będzie czuł się komfortowo. Dla łowiących przygotowano 8 stanowisk, na których mogą łowić po dwie osoby. Głębokość akwenu waha się od 0,5 do nawet 6 metrów. Dno jest nierównomierne. Mniejszy zbiornik to doskonałe miejsce do nauki łowienia ryb. Pływają tutaj ładne karasie i mniejsze karpie. Bardzo dobre efekty daje tutaj Method Feeder, klasyczny feeder i spławik. Rekordem łowiska Samsieczno jest karp ważący 19,8 kg. Można tutaj wędkować przez cały dzień a wejściówka na duży karpiowy staw kosztuje 60 zł za 24 godziny wędkowania na trzy wędki. Dzienna opłata na mniejszym łowisku to 25 zł.

Gdzie na ryby Kujawsko-Pomorskie

Jak widać województwo kujawsko-pomorskie jest pewnym punktem na wędkarskiej mapie Polski. Ciekawych łowisk tutaj nie brakuje, a emocje na nich są gwarantowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *