Publicystyka wędkarska

Gdzie na ryby Dolnośląskie

reklama

Dolny Śląsk to region, który może nie obfituje w łowiska aż tak bardzo jak np. województwo śląskie, ale nie oznacza to, że brakuje tutaj interesujących miejsc, gdzie można łowić. W okolicach dużych miast oraz w bardziej zacisznych wsiach są umiejscowione naprawdę ciekawe miejsca do zarzucenia wędki, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jest ich całkiem sporo, dlatego dokonaliśmy selekcji i wybraliśmy pięć dolnośląskich łowisk, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Łowisko Krobielowice

W gminie Kąty Wrocławskie, nieopodal stolicy województwa dolnośląskiego, mieści się rodzinne gospodarstwo rybackie. Łowisko Krobielowice to staw o powierzchni dwóch hektarów, na terenie którego pływa naprawdę wiele gatunków ryb. Właśnie różnorodność to największy atut tego zacisznego i kameralnego łowiska. Występują tutaj przeróżne gatunki ryb takie jak m.in: płocie, amury, karasie, karpie czy sumy, a także szczupaki, liny, okonie i tołpygi.

Gdzie na ryby Dolnośląskie

Co sprawia, że warto odwiedzić to łowisko? Przede wszystkim miła atmosfera, która sprzyja wspólnemu grillowaniu i wypoczynkowi. Samo położenie stawu jest bardzo ciekawe, ponieważ można odpocząć w cieniu wśród drzew po jednej jego stronie, po drugiej zaś – ogrzać się słonecznymi promieniami. Można tutaj złowić naprawdę imponujące okazy, które ważą nawet kilkanaście kilogramów. Jest to miejsce atrakcyjne także dla kół wędkarskich, które mogą ze sobą rywalizować w zawodach. Łowisko Krobielowice jest czynne przez cały tydzień (od 6:00 do 20:00) i z pewnością przyciągnie wielu wędkarzy z Wrocławia i najbliższych okolic.

Łowisko Love Ryby

Jednym z większych ośrodków Dolnego Śląska jest Jelenia Góra. Niedaleko centrum miasta znajduje się łowisko komercyjne z dziesięcioma stanowiskami o wdzięcznej nazwie Love Ryby. Ma ono co prawda niecałe pół hektara powierzchni, ale jest naprawdę bardzo interesującym miejscem do odwiedzenia. Można tutaj złowić kilka gatunków ryb. Należą do nich jesiotry, płocie, karasie, pstrągi, a także liny, karpie i szczupaki. Jak na tak niewielką powierzchnię wody jest tam całkiem sporo gatunków ryb, na które może nastawić się każdy wędkarz.

Gdzie na ryby Dolnośląskie

To kameralne łowisko jest miejscem, gdzie trzeba przestrzegać pewnych wymogów. Należy mieć ze sobą podbierak, jak również siatkę do przetrzymywania ryb, a także wypychacz oraz żyłkę o średnicy nie mniejszej niż 0,25 milimetra. Co do metod połowu to najpopularniejszy jest tutaj spławik oraz metoda gruntowa.

Samo łowisko komercyjne Love Ryby to tylko część większego kompleksu. Jest tutaj bowiem sporo atrakcji i obiektów wokół, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest smażalnia ryb. Można również rozpalić grilla lub ognisko, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla rodzin. Dzieci nie będą się nudzić dzięki placowi zabaw, piaskownicy czy grze w rzutki lub siatkówkę. Dodatkowo wokół roztaczają się piękne widoki na Śnieżkę i Karkonosze. Dostępny jest oczywiście parking, a oprócz samochodów można również stawiać rowery. Łowisko Love Ryby jest czynne 12:00 do 20:00 przez cały tydzień. To świetne miejsce do wypoczynku, a także np. na organizację imprezy okolicznościowej.

Łowisko Siedlisko Pstrąga

Piękny widok na Karkonosze jest również w okolicach łowiska położonego w Mysłakowicach. Siedlisko Pstrąga, bo o nim mowa, to nazwa sugerująca najczęściej występujące tutaj okazy. Zieleń i górskie powietrze sprzyjają wędkowaniu. Samo łowienie może być naprawdę interesujące i absolutnie nie będzie monotonne. Wszystko dzięki podziałowi łowiska i jego charakterystyce. Można tutaj korzystać zarówno z łowiska ogólnego, które zadowoli zarówno początkujących, jak i zaawansowanych wędkarzy, jak i z łowiska pstrągowego. To drugie jest idealne dla łowiących na muchę i bardziej zaprawionych w wędkarskich bojach. Nie trzeba nikogo przekonywać, że pstrąg jest waleczną rybą, więc zacięcie okazu na pewnie przyniesie wiele wędkarskich emocji.

Gdzie na ryby Dolnośląskie

Ryby, które występują na łowisku Siedlisko Pstrąga, to oczywiście „tytułowe” pstrągi, ale można tu znaleźć inne okazy: karpie, okonie, sumy oraz szczupaki. Warto zabrać ze sobą wędkę, chociaż w razie problemów powinien się znaleźć odpowiedni sprzęt prosto z wypożyczalni. To doskonała wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z wędkarstwem, a nie chcą jeszcze inwestować środków w sprzęt.

Atutem tego łowiska jest jego położenie. Nie tylko piękna przyroda, lecz także pobliskie obiekty noclegowe sprawiają, że jest to świetne miejsce nawet na kilkudniowy wypad. Wędkarze z dziećmi również będą zadowoleni, ponieważ w pobliżu jest dużo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie oraz park zwierząt i roślin słodkowodnych. Łowisko Siedlisko Pstrąga jest czynne od południa do godziny 19:00, więc rano i wieczorem można pozwiedzać okolicę lub odpocząć, a w pełni dnia oddać się wędkarskim zamiłowaniom.

Łowisko Kościelnik

Kolejne ciekawe łowisko w województwie dolnośląskim to gospodarstwo agroturystyczne „Woda i Las”, które mieści się w Kościelniku. To świetne miejsce dla wędkarzy ceniących sobie ciszę i komfort łowienia z dala od zgiełku. Nazwa jest oczywiście nieprzypadkowa, ponieważ uroku temu miejscu dodają okoliczne lasy. Wędkarzy interesuje jednak przede wszystkim woda. Łowisko jest dosyć płytkie – ma od 0,7 do 2,5 metra głębokości. Sama powierzchnia akwenu również nie jest zbyt duża – to 2,5 hektara. Mimo tego można tu znaleźć nawet kilkunastokilogramowe okazy ryb. Skoro o nich mowa, to występują w Kościelniku różne gatunki. Są to karpie, karasie, amury, liny, a także szczupaki i tołpygi. Zbiornik jest regularnie zarybiany, dlatego połowy powinny przynieść oczekiwane rezultaty nawet początkującym wedkarzom. Łowisko Kościelnik jest czynne przez cały dzień, siedem dni w tygodniu. Niewątpliwym jego atutem jest obecność wygodnych i nowocześnie wyposażonych miejsc noclegowych, a także pobliskiego placu zabaw, który z pewnością spodoba się pociechom przyjeżdżających w to miejsce wędkarzy.

Gdzie na ryby Dolnośląskie

Gospodarstwo Rybackie Chościszowice

W gminie Bolesławiec znajduje się kolejne dolnośląskie łowisko, którym jest Gospodarstwo Rybackie Chościszowice. Jest to kameralne miejsce – zbiornik ma niemal 1,5 hektara powierzchni, a maksymalna jego głębokość to 2,5 metra. Występują tutaj różne gatunki: amury, karasie, okonie, płocie, karpie, pstrągi, liny, a także szczupaki. Na łowisku jest też wydzielona część, gdzie pływają same pstrągi. Jest to łowisko, na którym wędkarz ma pełną swobodę na swoim stanowisku. Może on również suwerennie zadecydować, co zrobić ze złowioną rybą – wypuścić, oddać właścicielowi łowiska albo kupić i np. upiec na wypożyczonym nieodpłatnie grillu. To miejsce idealne dla zwolenników weekendowych wypadów na ryby. Jest ono bowiem czynne w piątki, soboty i niedziele od 7:00 do 20:00.

Gdzie na ryby Dolnośląskie

Jak widać, nie brakuje ciekawych miejsc do łowienia na Dolnym Śląsku. Nasz poradnik powinien zachęcić do odwiedzenia przynajmniej jednego z tutejszych łowisk gdzie emocji wędkarskich nie powinno zabraknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *