Poradnik

Plecak wędkarski – jaki warto kupić?

reklama

Dlaczego warto kupić plecak wędkarski?

Plecak wędkarski jest przydatnym, a do tego stosunkowo tanim gadżetem wędkarskim. Dzięki niemu będziesz mógł przechowywać większość drobnych akcesoriów wędkarskich, zachowując przy tym porządek. Dokonując zakupu, zwróć uwagę, aby był on w pełni funkcjonalny, a przy tym wygodny. Wyprawa wędkarska to bardzo często pokonywanie dziesiątek metrów po różnym podłożu i w różnych warunkach. Czasami będziesz musiał przeciskać się po trudnym, porośniętym krzakami terenie w upale i pełnym słońcu, nierzadko w towarzystwie komarów i innych owadów uprzykrzających pokonywanie trasy. Wygodny plecak to podstawa takiej wędrówki. Spakujesz do niego nie tylko gadżety wędkarskie, ale także prowiant, jeśli Twój wypad na ryby ma potrwać dłużej niż kilka godzin. 

Wiele osób nie decyduje się na zakup plecaka wędkarskiego, wybierając plecak turystyczny. To również może okazać się trafnym pomysłem, pod warunkiem, że jakość wykonania i pojemność będą zbliżone do modeli dedykowanych dla wędkarzy. Rynek wędkarski rozwija się z każdym rokiem, więc producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, decydują się na innowacyjne rozwiązania, łącząc plecak z innymi potrzebnymi w trakcie wyprawy gadżetami. Obecnie w sklepach bez problemu możesz kupić plecak wędkarski z siedziskiem, dzięki któremu nie będziesz musiał zabierać nad wodę krzesełka. Ponadto, jeśli preferujesz metodę spinningową, to ciekawą opcją jest zakup plecaka wędkarskiego z pudełkami spinningowymi. Przechowasz w nich nie tylko sztuczne przynęty, ale też inne akcesoria spinningowe. Jeśli lubisz łowić karpie i amury, a preferujesz metodę karpiową, to z pewnością Twój wybór będzie ukierunkowany na plecak wędkarski karpiowy. Jego pojemność jest z reguły większa aniżeli w standardowych modelach. A to z racji tego, że zasiadki karpiowe trwają dłużej niż zwykłe wyjazdy nad wodę, w związku z tym trzeba zabrać więcej sprzętu.

TORBY WĘDKARSKIE

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka wędkarskiego?

Jeśli jeszcze nie posiadasz plecaka wędkarskiego, a chcesz go kupić, warto postawić na model wykonany z materiału wodoodpornego. Do plecaka zapewne schowasz telefon komórkowy, kamerę lub aparat, które są coraz częściej nieodłącznymi akcesoriami wędkarskich wypraw, czy dokumenty, np. kartę wędkarską. Wszystkie te rzeczy będą dużo bezpieczniejsze np. w chwili nagłej zmiany pogody, obfitych opadów deszczu czy burzy.

Zwróć także uwagę na pojemność plecaka. Powinien być on wyposażony w odpowiednio dużą liczbę komór i kieszeni, tak abyś swobodnie mógł do niego spakować najpotrzebniejsze rzeczy. Warto mieć do dyspozycji dedykowane kieszenie na poszczególne akcesoria. Ponadto – miejsce na jedzenie i picie oraz na odzież. Dzięki temu możesz zabrać go zarówno w dość długą drogę na łowisko, jak i np. na połów z łodzi czy pontonu.

Istotnym parametrem każdego plecaka wędkarskiego jest jakość jego wykonania. Zwróć uwagę, w jaki sposób zostały zrobione szelki, czy np. znajduje się w nich pianka z siatką. Większość plecaków jest wyposażona w specjalny pas z regulacją, zapinany wokół brzucha. Dzięki zastosowaniu takiego systemu plecak nie będzie się przesuwał w trakcie noszenia, a Ty odczujesz większy komfort, mając go na plecach – nawet w sytuacji, kiedy będzie mocno obciążony. Wszak wygoda to kluczowa sprawa. Zwróć również uwagę na jakość szwów oraz sposób szycia i łączenia poszczególnych elementów. W słabej jakości plecaku cienkie szwy bardzo szybko puszczają, przez co od czasu do czasu będziesz zmuszony go naprawiać. Dlatego też nie ma sensu inwestować środków w najtańszy model, bo ten zapewne nie posłuży Ci zbyt długo. Może zdarzyć się, że nie wytrzyma nawet jednego sezonu wędkarskiego. Lepiej dołożyć „parę groszy” i kupić solidny plecak wędkarski.

Różnorodność plecaków wędkarskich jest bardzo duża. Na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie, bez względu na to, jaką metodę wędkarską preferujesz – spławik, spinning, grunt czy wędkarstwo muchowe. Wybierając wymarzony model, pamiętaj o tych kilku wskazówkach, a na pewno będziesz zadowolony. Jest to niezbędna rzecz w wyposażeniu każdego wędkarza, więc nie zastanawiaj się dłużej i spraw sobie prezent w postaci plecaka wędkarskiego już dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *