Jezioro Wymój położone jest w zlewni rzeki Pasłęki, która zaczyna swój bieg na zabagnionych łąkach w pobliżu wsi Gryżliny, a wpływa do Zalewu Wiślanego koło osady rybackiej Stara Pasłęka. Rzeka wpływa do jeziora w części południowo - wschodniej, a wypływa z części północno - zachodniej i prowadzi wody do Jeziora Sarąg. W tym też miejscu zaczyna się rezerwat "Ostoja Bobrów na rzece Pasłęce" utworzony w 1970 roku.
W odległości 300 m od wpływu rzeki Pasłęki do Jeziora Wymój znajduje się Rybackie Gospodarstwo Stawowe należące do Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie, które jest zasilane wodami Pasłęki.
Jezioro należy do obwodu rybackiego jeziora Wymój na rzece Pasłęka nr 5. Jest to typ sandaczowy. Dominująca ichtiofauna to: okoń, szczupak, sandacz, leszcz, lin, karaś pospolity, pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy. Gospodarka zarybieniowa polega na wprowadzaniu takich gatunków jak: szczupak, sandacz, sum. Odłowy rybackie polegają na wiosennym pozyskaniu tarlaków szczupaka i sandacza (po pozyskaniu ikry i mlecza ryby wypuszczane z powrotem do wody).
NOCLEG
Z jeziorem graniczy wieś Wymój, która leży na jego północnym brzegu. Na wschodnim brzegu zlokalizowana jest sieć 31 domków letniskowych wkomponowanych w krajobraz leśny. Znajdziemy też pokoje w kwaterach prywatnych.
ATRAKCJE
Dzikie plaże. Jezioro Wymój jest intensywnie użytkowane rekreacyjnie.
DOJAZD
Jezioro położone jest około 20 km na południe od miasta Olsztyn, a ok 3 km od miejscowości Stawiguda, przez którą przebiega trasa Olsztyn - Warszawa. Należy do grupy jezior Pojezierza Olsztyńskiego, które jest fragmentem Pojezierza Mazurskiego.
Adres podany w danych kontaktowych prowadzi do siedziby gospodarza łowiska jakim jest Gospodarstwo Rybackie LokFish, położone w odległości ok 21 km od akwenu.
Wędkowanie dozwolone jest z brzegu, lodu i łodzi.
Jezioro otoczone jest lasem i łąkami. Brzegi jeziora są przeważnie wysokie, szczególnie zachodnie miejscami strome, natomiast krańce zbiornika południowy i północny - niskie i podmokłe. Zachodni i wschodni brzeg jest porośnięty borem sosnowym. Linia brzegowa zbiornika jest mało urozmaicona. Brzegi są w małym stopniu porośnięte roślinnością wynurzoną.
Stanowsiko nr 1 - brak szczegółowych informacji