Łowisko Gąsiory I i II

Ostróda, Warmińsko-mazurskie

Akweny położone są w obwódzie rybackim jeziora Bunki (Buńki, Bulsińskie) na rzece Szelężnica nr 1 w zlewni rzeki Drwęca. Są trudno dostępne ze względu na podmokłe i bagniste brzegi. Są to dwa niewielkie zbiorniki połączone szerokim rowem - cieśniną. Zbiornik mniejszy (Buńki Małe) ma kształt owalny. Jego długość wynosi 320 m, a szerokość 310 m. W północnej części jeziora znajduje się kilkudziesięciometrowy odpływ (Szelążnica) do jeziora Buńki Średnie, których długość wynosi 510 m, a szerokość 270 m. Woda między jeziorkami praktycznie nie płynie. Dalej Szelążnica niesie wodę do jeziora Szeląg Mały. 

W płytkich partiach obficie porośnięte nymfeidami (grążel żółty). Nad brzegami dużo wiekowych drzew, w tym pomnikowych dębów i buków.

Jeziora reprezentują typ leszczowy. Wśród ichtiofauny dominuje okoń, szczupak, lin, karaś pospolity, leszcz i karp. Gospodarka zarybieniowa dotyczy szczupaka. Nie prowadzi się na tych zbiornikach odłowów rybackich. 

NOCLEGI

Nad jeziorem nie ma bazy turystycznej.

ATRAKCJE

Łowisko jest dziko położone, ale atracje znajdziemy w pobliskiej Ostródzie, która jest znaczącym ośrodkiem turystycznym, odwiedzanym każdego roku przez tysiące turystów polskich i zagranicznych, ale jakże się temu dziwić, skoro leży ona nad pięcioma malowniczymi jeziorami, z których największe - Drwęckie, ma świetnie zagospodarowany brzeg umożliwiający przyjemny wypoczynek i romantyczne spacery. Dodatkową atrakcją jest tutejsze molo w kształcie litery "L" - najchętniej odwiedzane miejsce w Ostródzie. Ponadto przygotowano plażę miejską nad Jeziorem Sajmino.

Ale jako, że jest to miasto bardzo stare, założone w 1329 roku, również i prawdziwych zabytków tu nie brakuje. Najbardziej znanym jest oczywiście Zamek Krzyżacki, ale warto poznać i inne, jak choćby stare kościoły, Wieża Bismarcka (ul. 3 Maja), Wieża Ciśnień (ul. Drwęcka) czy unikatowe urządzenia Kanału Elbląskiego. Te ostatnie spotkamy w malowniczym krajobrazie licznych jezior otoczonych wzgórzami morenowymi i urokliwymi lasami, wśród których ciągną się nitki kanałów łączących zbiorniki i tworzących przepiękne szlaki wodne. Działa tu żegluga, tak więc każdy może zakosztować wodnej przygody.

DOJAZD

Adres podany w danych kontaktowych prowadzi do siedziby gospodarza łowiska jakim jest Gospodarstwo Rybackie LokFish, położone w odległości ok 40 km od akwenu.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spławik, spinning, grunt, na żywca, mucha
  • Wielkość łowiska: 10,3 ha i 7,2 ha
  • Głębokość: Brak danych
  • Ilość stanowisk: Brak wyznaczonych
  • Dominująca ryba: Szczupak
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Łowisko Gąsiory I i II

Opis stanowisk

Śródleśne jeziora, otoczone ładnymi grądami. Bezpośrednio nad brzegiem trzęsawiska, oles i podmokłe łęgi. Wokół brzegów różnej szerokości pas roślinności szuwarowej z dominacją turzyc i trzciny.

Brak wyznaczonych stanowisk.

Wymogi

  • Zabrania się połowów metodą trollingową
  • Karta wędkarska
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu