Łowisko Kraksy Duże i Kraksy Małe

Biskupiec, Warmińsko-mazurskie

Łowisko położone w województwie warmińsko - mazurskim, w powiecie olsztyńskim. Jezioro Kraksy Duże ma powierzchnię 45 ha, a Kraksy Małe 14 ha. Dobrze dostępne od południowej strony. Jezioro szczupakowo - linowe. Na północnym brzegu znajduje się naturalny półwysep. Z biegiem czasu usypano groblę łączącą ten półwysep z przeciwległym brzegiem i w ten sposób powstało jez. Kraksy Małe. W północnej części wypływa rz. Dymer, a na zachodzie uchodzi do jeziora Dadaj. Zbiornik duży ma długość 1,6 km i szerokość 0,4 km, a mały długość 0,6 km i szerokość 0,4 km. Istnieje jedna wyspa o powierzchni 0,2 ha zlokalizowana przy brzegu w północno-zachodniej części zbiornka.

Wyjątkowo bujna roślinność zanurzona (rogatek). Grube osady denne. Jezioro Kraksy Duże prezentuje typ linowo-szczupakowy. Kraksy Małe to akwen karasiowy. Gospodarstwo opiekujące się zbiornikiem prowadzi zarybienia jezior.

NOCLEGI

Pokoje do wynajęcia możemy znaleźć w pobliskiej miejscowości Biskupiec. Większość bazy noclegowej nie jest zlokalizowana nad samym akwenem.

GASTRONOMIA

W odległości ok 1 km, znajduje sie Resturacja Pod Klonem (na skrzyżowaniu drogi nr 16 i drogi nr 57). 

ATRAKCJE

Na terenie gminy Biskupiec istnieją miejsca, w których życie toczy się swoim naturalnym, niczym niezmąconym tempem. Podróżni witani są radosnym świergotem okolicznego ptactwa, co niewątpliwie stanowi muzykę dla uszu, kojącą nawet najbardziej skołatane nerwy. To raj dla miłośników przyrody, który zaskakuje bogactwem natury i umożliwia bezpośredni kontakt z rzadką roślinnością i różnorodną zwierzyną.

Nie sposób nie ulec urokowi warmińsko-mazurskiego krajobrazu. Zielone pagórki doskonale kontrastują z błękitem nieba i licznych jezior. Urokliwe pagórkowate ukształtowanie terenu jest efektem zlodowacenia bałtyckiego, które spowodowało przesuwanie się mas lodowych i wypiętrzenie wzgórz morenowych. Wielkie bryły lądolodu topniejąc dały początek zagłębieniom jeziornym. Ten niezwykły krajobraz gminy Biskupiec jest w wielu miejscach chroniony, poprzez ustanowienie licznych rezerwatów, zespołów przyrodniczo-krajobrazowych, użytków ekologicznych i pomników przyrody.

DOJAZD

Dojechać można szosą z Olsztyna do Biskupca - główną drogą. Po przejechaniu Marcinkowa, przejeżdżamy przez rzekę Dymer i już możemy wypatrywać po lewej stronie szosy południowe brzegi jeziora.

Adres podany w danych kontaktowych prowadzi do gospodarza łowiska jakim jest Gospodarstwo Rybacko-Wędkarsie Olsztyn, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko. Sam akwen położony jest w miejscu oznaczonym na mapie dojazdu.

INNE

W ogległości ok 500 m, na obrzeżach Biskupca, w pobliżu drogi nr 57, znajduje się sklep spożywczy oraz stacja benzynowa.


Dane łowiska

 • Rodzaj łowiska: Komercyjne
 • Metody łowienia: Spławik, spinning, grunt, mucha, trolling, podlodowa
 • Wielkość łowiska: 45 ha + 14 ha
 • Głębokość Kraksy Duże: śr. 4 m
 • Głębokość Kraksy Małe: śr. 1,7 m
 • Ilość stanowisk: Brak danych
 • Dominująca ryba: Szczupak, lin, karaś
 • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Kraksy Duże i Kraksy Małe

Opis stanowisk

Brzegi południowe - wysokie, pozostałe płaskie i niskie, mocno zarośnięte oczeretami (pałka wąskolistna, trzcina).

Wymogi

 • Zabrania się połowu ryb w porze nocnej, tj. od zmierzchu do świtu
 • Zakaz łowienia "na żywca"
 • Zakaz łowienia "na koguta"
 • Zakaz łowienia podwodnego
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu