Łowisko Blanki

Lidzbark Warmiński, Warmińsko-mazurskie

Łowisko znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie Lidzbark Warmiński. Jest to jezioro sandaczowe o powierzchni 450 ha. Zbiornik ma długość ponad 7 km i szerokość prawie 1,5 km. W północno-zachodniej części jeziora znajduje się mała wyspa o powierzchni poniżej 0,5 ha, mocno zarośnięta roślinnością przybrzeżną. W południowo-wschodnim końcu jeziora wpływa, a w północnej części jeziora wypływa rzeka Symsarna stanowiąca połączenie z jeziorem Symsar i będąca największym odpływem jeziora. Ponadto istnieją jeszcze niewielkie 4 odpływy i 9 dopływów.

Roślinność zanurzona występująca przy brzegach to rogatek i moczarka. W zatokach roślinność bujnie rozwinięta. Występują mulisto - piaszczyste, głęboczki.

Po zredukowaniu odłowów gospodarczych i dużym letnim zarybianiu pojawił się dość licznie sandacz oraz okoń. Jezioro Blanki jest bardzo dobrym łowiskiem okazałych leszczy. Największe efekty przynoszą nocne zasiadki w miejscach wcześniej przygotowanych (podkarmianych). W okresie wczesnowiosennym i późnej jesieni bardziej skuteczne są przynęty zwierzęce (czerwone i białe robaki, ochotka), natomiast w okresie letnim lepsze efekty uzyskamy łowiąc na przynęty roślinne lub tzw. kanapki.

NOCLEG

Nad jeziorem znajdziemy bardzo porządne i ładnie urządzone pokoje i domki do wynajęcia, nie znajdują się one jednak w ofercie gospodarza jeziora. Właściciele kwater wykazali się dużą pomysłowością oferując ciekawe wnętrza i ładne podwórka. Przykładowe nazwy: Zielna Farma, Agroturystyka - Dwór w Gajlitach, Wakacje na Warmii i Mazurach Andrzej i Danuta Błażek - Domek Letniskowy - Nad Jeziorem Wypoczynek, Siedlisko Blanki, Całoroczne Domy Wypoczynkowe Nocleg w Surytach Pokoje, Apartament do wynajęcia.

ATRAKCJE

W Potrytach można zwiedzić Dwór i Młyn.

DOJAZD

Dojechać można jadąc z Dobrego Miasta, kierując się do Jezioran, a następnie do Radostowa, gdzie skręcamy w polną drogę prowadzącą do Suryt. Przed Surytami po prawej stronie drogi widać Jez. Blanki.

Adres podany w danych kontaktowych prowadzi do gospodarza łowiska jakim jest Gospodarstwo Rybacko-Wędkarsie Olsztyn, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko. Sam akwen położony jest w miejscu oznaczonym na mapie dojazdu.


Dane łowiska

 • Rodzaj łowiska: Komercyjne
 • Metody łowienia: Spławik, spinning, grunt, mucha, trolling, podlodowa
 • Wielkość łowiska: 450 ha
 • Głębokość: śr. 5 m, max. 8,4 m
 • Ilość stanowisk: Brak danych
 • Dominująca ryba: Sandacz, okoń
 • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Blanki

Opis stanowisk

Brzegi są wysokie, strome, porośnięte roślinnością wodną (trzcina, sitowie, pałka wodna).

Wymogi

 • Zabrania się połowu ryb w porze nocnej, tj. od zmierzchu do świtu
 • Zakaz łowienia "na żywca"
 • Zakaz łowienia "na koguta"
 • Zakaz łowienia podwodnego
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu