Jezioro Wysokie

Olsztynek, Warmińsko-mazurskie

Jezioro Wysokie znajduje się w południowej części Pojezierza Olsztyńskiego. Jest to łowisko specjalne, brzegi są raczej wysokie i strome, niskie miejscami po zachodniej stronie jeziora. Zbiornik wodny o mało rozwiniętej linii brzegowej leży w otoczeniu głównie lasów, na północy i zachodzie również łąk i pól. Brzegi wysokie i strome, z wyjątkiem krańców zachodnich, które są płaskie lub wznoszą się łagodnie. Dno muliste, ławica piaszczysto-mulista.

Zbiornik wodny według typologii rybackiej jezior zalicza się do sandaczowych. W skład pogłowia występujących ryb wchodzą m.in. szczupak, sandacz i leszcz. Wśród roślinności przybrzeżnej dominuje trzcina i pałka. Obszar jeziora leży na terenie specjalnego obszaru ochrony siedlisk w ramach sieci Natura 2000 Ostoja Napiwodzko-Ramucka.

NOCLEG

W pobliżu (do 1 km) mieszczą się ośrodek wypoczynkowy, pole biwakowe oraz apartamenty do wynajęcia.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Swaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które podajemy trafiają "na patelnię" prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Posiadają również mobilne punkty sprzedaży ryb świeżych i wędzonych tzw. "Szwaderkomobile". Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

DOJAZD

Odległość od Olsztyna to około 40 km, od Olsztynka około 10.

INNE

Wędkowanie z łodzi możliwe między 1.05 a 31.12.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 25 ha
  • Głębokość: śr. 4 max. 7,3 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Wysokie

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 2800 m, wskaźnik rozwinięcia 1,57.

 

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu