Jezioro Wulpińskie

Stawiguda, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Olsztyńskiego, około 10 km na południe od Olsztyna. Jezioro składa się z dwóch części, połączonych cieśniną szerokości ok. 100 m. Cieśnina ta dawniej nazywana była "Szyja". We wschodniej części jeziora znajduje się osiem wysp i wysepek pokrytych lasem liściastym. Największa wyspa ma powierzchnię 7 ha. 

Brzegi wschodniej części jeziora są płaskie lub lekko wzniesione, natomiast zachodniej strony stosunkowo wysokie i strome. Od strony południowo-zachodniej wypływa rzeka Giłwa, na zachód od wsi Kręsk w głębokim jarze wypływa strumień. Jezioro otoczone jest polami uprawnymi i łąkami oraz działkami osadniczymi, tylko miejscami znajdują się kępy leśne. Roślinność szuwarowa porasta brzegi pasem osiągającym szerokość 60 metrów. Ławica przybrzeżna jest w większości piaszczysta, a w zachodniej części, jej stoki są strome. Dno jest urozmaicone licznymi głęboczkami i górkami podwodnymi, piaszczyste, miejscami również zamulone. 

Akwen ten jest bardzo różnorodny pod względem wędkarskim. Występują takie gatunki jak: szczupak, lin, leszcz, okoń, płoć, sieja, węgorz, sum europejski, sielawa. Wiosną, w zatoce Tomaszkowskiej rybacy łowią węgorza przy pomocy mieroży, a latem sielawę na „Drugim Akwenie”.

NOCLEG

Wokół jeziora istnieje wiele możliwości noclegowych o różnym standardzie: od pola namiotowego, przez pokoje w pensjonatach i domki do wynajęcia, aż po apartamenty w hotelach.

GASTRONOMIA

W pobliżu zbiornika mieści się kilka restauracji.

ATRAKCJE

Przy jeziorze znajduje się kilka placów zabaw, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnia rowerów. Po zachodniej i południowej stronie akwenu można również skorzystać z kąpielisk. 

DOJAZD

Do jeziora dojechać można z Olsztyna drogą S51, zjeżdżając z niej na Tomaszewo lub Majdy. Dogodny dojazd jest możliwy do wszystkich brzegów jeziora.

INNE

Na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bartołty Wielkie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Zezwolenia na łowienie można nabyć w wyznaczonych sklepach wędkarskich w Olsztynie, Barczewie, Dorotowie, Tumianach, Majdach, Bartoszycach, Łupstychu i Ramsowie oraz poprzez aplikację mobilną.

Wędkowanie z brzegu możliwe jest przez cały rok, z łodzi od 1.VI do 30.XI, pod lodem od 1.XII do 31.III.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 720 ha
  • Głębokość: śr. 10,9 m, max. 54,6 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Wulpińskie

Opis stanowisk

Jezioro jest bardzo dobrze dostępne od strony okolicznych miejscowości. Wokół jeziora jest wiele dużych pomostów.

 

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu