Jezioro Trzcinowe

Nidzica, Warmińsko-mazurskie

Rybacki typ jeziora linowo-szczupakowy. Kształt jeziora jest nieregularny nieco wydłużony z północnego zachodu na południowy wschód. Od strony zachodniej jeziora wybiega w kierunku zachodnim wydłużona zatoka. Obrzeża akwenu są płaskie lub wznoszą się łagodnie ponad lustro wody. Porośnięte są wokół lasem. Brzegi jeziora porośnięte są pasem oczeretów, głównie trzciną, płaskie i łagodnie schodzące do wody.

Najbliższe otoczenie to bory sosnowe, a bezpośrednio nad brzegiem rosną olcha, brzoza i zarośla wierzbowe. Na zachodnim brzegu oznakowano pomnikowe dęby. Ławica przybrzeżna jest miejscami (zwłaszcza od strony wschodniej) bardzo szeroka, łagodnie opadająca, pokryta głównie piaskiem.  W wielu miejscach, w przypadku braku łodzi, można swobodnie spinningować, brodząc wzdłuż brzegów. Dno zbiornika jest piaszczyste, miejscami muliste i porośnięte roślinnością wodną zanurzoną, przejrzystość wody jest dobra.

NOCLEG

W pobliskiej wsi Zimna Woda istnieje możliwośc wynajęcia domków.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

DOJAZD

Jezioro leży na Pojezierzu Olsztyńskim, natomiast w regionalizacji przyrodniczo-leśnej – w mezoregionie Puszcz Mazurskich, w dorzeczu Omulew–Narew–Wisła. Znajduje się 15 km w kierunku północno-wschodnim od Nidzicy, niedaleko wsi Zimna Woda.

Dojazd do jeziora: z Nidzicy drogą nr 545 w kierunku Szczytna do wsi Zimna Woda. Stąd drogą na północ do zabudowań na skraju lasu i dalej drogą gruntową na północny zachód przez las do zbliżenia z jeziorem.

INNE

Jezioro występuje również pod nazwą Jezioro Trzciano. Połów ryb z łodzi mozliwy w miesiącach od 1.05 do 31.12. Jezioro objęte jest strefą ciszy.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackoie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spinning
  • Wielkość łowiska: 58 ha
  • Głębokość: max. 11,3 m, śr. 3 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Trzcinowe

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 4250 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu