Jezioro Pisz

Barczewo, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Olsztyńskiego, w pobliżu miejscowości Tumiany. Woda jest średnio przezroczysta. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 2001 r. jezioro Pisz zostało zakwalifikowane do jezior z III klasy czystości. Zbiornik posiada urozmaiconą linię brzegową, a także dużą wyspę (ok. 19 ha). Brzegi jeziora są częściowo zalesione, pagórkowate oraz wysokie. Z jeziora wypływa rzeka Pisa Warmińska, zaś na południowym - wschodzie wpada rzeka Dadaj. W zachodniej części jezioro Pisz łączy się kanałem z innym jeziorem.

Pisz należy do tych zbiorników wodnych, które są godne odwiedzenia nie tylko ze względów wędkarskich, ale również przyrodniczo – krajobrazowych. W wodach jeziora wysapują następujące gatunki ryb: szczupak, okoń, sandacz, można natrafić na suma z dawnego zarybienia i wszystkie gatunki ryb spokojnego żeru. Łowi się tu duże okonie, szczupaki, leszcze, liny, płocie i wiele innych gatunków ryb. Warto nadmienić, że najlepsze wyniki wędkarskie zdobywa się wędkując z łodzi.

NOCLEG

Tuż przy jeziorze znajduje się ośrodek wypoczynkowy oferujący miejsca namiotowe, wynajem pokojów i domków.

GASTRONOMIA

Około 500 m od zbiornika mieści się restauracja.

ATRAKCJE

Jezioro leży na trasie szlaku kajakowego po rzece Dadaj.

DOJAZD

Dojazd jest możliwy z trasy nr 16 łączącej Olsztyn i Mrągowo, drogą gruntową.

INNE

Na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bartołty Wielkie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Zezwolenia na łowienie można nabyć w wyznaczonych sklepach wędkarskich w Olsztynie, Barczewie, Dorotowie, Tumianach, Majdach, Bartoszycach, Łupstychu i Ramsowie oraz poprzez aplikację mobilną.

Wędkowanie z brzegu możliwe jest przez cały rok, z łodzi od 1.VI do 30.XI, pod lodem od 1.XII do 31.III.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 206 ha
  • Głębokość: śr. 5,5 m, max. 25,2 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Pisz

Opis stanowisk

Brzegi są wysokie, pagórkowate, miejscami strome, częściowo zalesione, odcinki południowo-wschodnie niskie i podmokłe. Najlepszy dostęp jest od strony miejscowości Tumiany.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu