Jezioro Pawlik

Olsztynek, Warmińsko-mazurskie

Jezioro ma kształt zbliżony do prostokąta o osi podłużnej przebiegającej z północy na południe. Rybacki typ jeziora: linowo-szczupakowy z bogatą ichtiofauną. Największe populacje tworzą w zbiorniku ryby białe: płocie, krąpie, ukleje i wzdręgi, łowione przez wędkarzy na wędki spławikowe przy zastosowaniu przynęt żywych - robaki białe, czerwone, a także larwy chruścika. Liny i duże płocie biorą dobrze na kukurydzę. Spore szczupaki i okonie łowione łowi się tu głównie na żywe robaki przynętowe, gdyż spinningowanie jest możliwe tylko w nielicznych miejscach wolnych od wodorostów.

Otoczenie jeziora jest pagórkowate z odcinkami stromymi, porośniętymi szczelnie lasem, jedynie od strony południowej teren jest dość płaski, porośnięty łąkami. Woda w jeziorze jest dość przezroczysta i chłodna. Brzegi obrośnięte są różnej szerokości oczeretami, głównie trzciną, a płytsze partie porośnięte są bujną roślinnością zanurzoną. Ławica jest miejscami dość szeroka, piaszczysta, a w wielu partiach mulista.

NOCLEG

Około 200 m na południowy wschód od jeziora położona jest wieś Szwaderki, w której znajduje się hotelik Gospodarstwa Rybackiego Szwaderki, które jest właścicielem jeziora.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

ATRAKCJE

Okolica jest bardzo ładna, z dobrymi miejscami na biwak, zwłaszcza przy południowym brzegu jeziora.

DOJAZD

Dojazd do jeziora: od strony zachodniej trasa Olsztynek – Mierki – Kołatek – Szwaderki.

N 53o 33' 47" E 20o 25' 14"

INNE

Obowiązuje tu limit zezwoleń: 3 szt. / dzień. Połów ryb z łodzi mozliwy w miesiącach od 1.05 do 31.12.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spławik
  • Wielkość łowiska: 13,6 ha
  • Głębokość: śr. 2,1 m, max. 4,3 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Pawlik

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 1775 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu