Jezioro Omulew

Nidzica, Warmińsko-mazurskie

Morenowe jezioro ma kształt dużej, przekrzywionej na wschód litery „H”. Leży na nim 5 wysp, z których największa, zamieszkiwana przez kormorany, ma powierzchnię ok. 4 ha. Pas trzcin jest umiarkowanie szeroki, a w niektórych miejscach bardzo skąpy. Dno w większości jest muliste i w płytszych partiach obficie usłane roślinnością. Najgwałtowniej opada w części wschodniej, w pobliżu wypływu rzeki. Tam głębokość sięga ponad 32 m. 

Od wiosny do późnej jesieni powierzchniowe wody jeziora są szmaragdowe i mało przejrzyste, co nie zawsze napawa optymizmem, zwłaszcza miłośników sztucznych przynęt. Łodzie kotwiczą głównie przy rozległym podwodnym grzbiecie, rozciągającym się przy zachodniej stronie dwóch wysp, które leżą 250 m na północny wschód od tego grzbietu. 

NOCLEG

W pobliskiej miejscowości Wikno znajduje się pensjonat, gdzie można wynająć domek lub pokój.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

ATRAKCJE

Kilka wyznaczonych i niestrzeżonych kąpielisk oraz dużo dzikich dojść do wody. Rozwinięta zabudowa letniskowa, ośrodki wypoczynkowe i pola biwakowe.

DOJAZD

Położone jest w województwie warmińsko-mazurskim, kilkanaście kilometrów na północny wschód od Nidzicy.

N 53o 30' 11" E 20o 34' 31"

INNE

Połów ryb z łodzi mozliwy w miesiącach od 1.05 do 15.11.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackoie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 509 ha
  • Głębokość: śr. 4,3 m, max. 32,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Omulew

Opis stanowisk

Linia brzegowa stosunkowo dobrze rozwinięta i urozmaicona. Jej długość wynosi około 28 km. Brzegi są w większości wysokie, miejscami niskie i płaskie. Najbliższe otoczenie to lasy iglaste i zabudowania okolicznych miejscowości. 

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu