Jezioro Niskie

Olsztynek, Warmińsko-mazurskie

Malownicze, sandaczowe jezioro położone wśród rozległych lasów. Obrzeża zbiornika pagórkowate, częściowo płaskie. Otoczenie stanowią przeważnie lasy, odcinki brzegów południowych miejscami zajmują pola uprawne i łąki. Brzegi zbiornika porośnięte są pasem oczeretów, przeważnie pałką i trzciną. 

Ławica przybrzeżna w akwenie północno-zachodnim jest szeroka, wolno opadająca, a dno płytkie. Zaś od strony południowo - wschodniej krótka i dość stroma. Ławica na całej przestrzeni jeziora jest piaszczysta, miejscami mulista. Podobnie dno jest częściowo piaszczyste, miejscami zamulone. Sportowy połów ryb w jeziorze jest dozwolony z brzegu, z łodzi i z lodu. Miejscowi wędkarze łowią głównie ryby spokojnego żeru na wędki spławikowe, stosując przynęty zwierzęce i roślinne, drapieżniki łowią rzadziej, głównie na żywe rybki. 

NOCLEG

W pobliżu znajduje się ośrodek wypoczynkowy z możliwością wynajęcia domku.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

DOJAZD

Jezioro leży na Pojezierzu Olsztyńskim, znajduje się około 8 km w kierunku południowo-wschodnim od Olsztynka, nad jego północnymi brzegami leży wieś Świerkocin.

INNE

Połów ryb z łodzi możliwy w miesiącach od 1.05 do 31.12.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spławik
  • Wielkość łowiska: 39,5 ha
  • Głębokość: śr. 5,8 m, max. 18,7 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Sandacz
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Niskie

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 3050 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu