Jezioro Naterskie

Gietrzwałd, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Olsztyńskiego, około 10 km na południowy zachód od Olsztyna. Jezioro jest zasilane kilkoma niewielkimi ciekami, a wody są odprowadzane na zachodzie w kierunku sąsiedniego jeziora poprzez Kanał Siła. Linia brzegowa jest niezbyt rozwinięta, regularna. Zbiornik wodny leży w otoczeniu pól i łąk, lasy występują jedynie na północy i południu. Brzegi są zróżnicowane – wysokie i strome lub łagodnie wznoszące się, a wręcz płaskie. Ławica przybrzeżna jest piaszczysta, a dno muliste. Kształt jeziora jest wydłużony w kierunku z północnego zachodu na południowy wschód.

Według klasyfikacji rybackiej jezioro zostało zaliczone do typu sandaczowego. Występują szczupaki, sandacze, leszcze, liny, płocie, węgorze i inne ryby. Roślinność wodna jest niezbyt obfita.

NOCLEG

Tuż przy jeziorze znajduje się wiele domków do wynajęcia oraz pensjonat.

GASTRONOMIA

Po wschodniej stronie jeziora mieszczą się dwie restauracje.

ATRAKCJE

Po wschodniej stronie zbiornika można skorzystać z wiejskiej plaży. Ponadto przy jeziorze znajduje się pole golfowe i stajnia oferująca lekcje jazdy konnej.

DOJAZD

Do akwenu dojechać można z Olsztyna trasą nr 16 lub S51, kierując sie z nich na Naterki. Dogodny dojazd jest możliwy do wszystkich brzegów jeziora. Około 2 km od północnego brzegu zbiornika mieści się również stacja kolejowa Naterki.

INNE

Na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bartołty Wielkie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Zezwolenia na łowienie można nabyć w wyznaczonych sklepach wędkarskich w Olsztynie, Barczewie, Dorotowie, Tumianach, Majdach, Bartoszycach, Łupstychu i Ramsowie oraz poprzez aplikację mobilną.

Wędkowanie z brzegu możliwe jest przez cały rok, z łodzi od 1.VI do 30.XI, pod lodem od 1.XII do 31.III.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 72 ha
  • Głębokość: śr. 5 m, max. 9,7 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Naterskie

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu