Jezioro Myślice

Olsztynek, Warmińsko-mazurskie

Pomimo niewielkich rozmiarów posiada wiele miejsc przyjaznych wędkarzom. Bujnie porośnięte trzciną obrzeża jeziora mogą miejscami stanowić problem w wędkowaniu z brzegu, ale jest to wspaniała kryjówka takich ryb jak wzdręga czy płoć, których w tych wodach występuje bardzo dużo. Wyprawa z łódką może rozwiązać problem wybujałej roślinności. 

Okolica jest zadbana, nie występują tu hałdy śmieci, można spokojnie odprężyć się zasiadając z wędką. Jeżeli nie bierze zawsze można przenieść się na rzekę gdzie brania na pewno nas nie ominą. Bardzo malownicza okolica to głównie przyczyna leśnych terenów okalających zbiornik, a także porośniętych drzewami pagórków.

Dodatkowym pozytywnym punktem dodającym miejscu uroku jest most oddzielający jezioro od rzeki.  Miejsce jest oddalone od często uczęszczanych dróg, zaciszne i bardzo spokojne. Można tu z powodzeniem odpocząć. Jedną z głównych atrakcji jest obcowanie z naturą. Występuje tu wiele gatunków flory i fauny a dla wytrawnego obserwatora może być to nie lada gratką.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

ATRAKCJE

Jezioro Myślice jest początkowym etapem spływów kajakowych, które są często organizowane w okresie letnim. Z plaży położonej na wschodnim brzegu następuje wodowanie kajaków. Następnie uczestnicy kierują się w stronę rzeki. Osoby, którym nie wystarczają piękne widoki, wody obfitujące w ryby czy kąpiele słoneczne, mogą zwiedzić takie atrakcje jak Bunkier w Witramowie oddalony od jeziora o 3,9 km czy Kościół z 1753 roku w Kurkach w odległości 9,6 km.

DOJAZD

Najłatwiejszy dostęp do jeziora jest od strony południowo-wschodniej, wzdłuż której biegnie droga asfaltowa, którą można dojechać z trasy E7 zjeżdżając w kierunku wsi Waplewo. Niedaleko znajduje się również stacja kolejowa (5 min marszem od jeziora drogą asfaltową). 

N 53o 30' 45" E 20o 20' 35"

INNE

Należy zachować ostrożność i założyć odpowiednie obuwie, gdyż w okolicy występuje dużo okazów jadowitej żmii. Jezioro znane jest takżę pod nazwami Myślica, Miszlica, Miślica.

Połów ryb z łodzi mozliwy w miesiącach od 1.05 do 31.12.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 19 ha
  • Głębokość: śr. 2,9 m, max. 6,1 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Myślice

Opis stanowisk

Wśród trzcin znajdują się 2 kładki oddalone od brzegu. Stanowią one wspaniałe miejsce do wędkowania, gdzie po odpowiednim zanęceniu i zachowaniu ciszy można złowić piękne okazy. Drugim miejscem, w którym można zasiąść jest prowizoryczna kładka, która znajduje się na północnym brzegu jeziora i jest najbardziej oddalona od drogi.

Stanowisko nr 1 - brak informacji

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu