Jezioro Maróz

Olsztynek, Warmińsko-mazurskie

Jezioro położone w otoczeniu lasów. Wydłużony zbiornik o dobrze rozwiniętej linii brzegowej, zwłaszcza w części zachodniej z zatokami i półwyspami. Obrzeża przeważnie wysokie i miejscami strome. Roślinność wynurzona skąpa, porasta wąskim pasem brzeg zachodni i brzegi w północnej części jeziora. Roślinność zanurzona dosyć równomiernie porasta stoki ławicy przybrzeżnej oraz tworzy kępę podwodną na plosie w środkowej części jeziora. Dno przeważnie twarde i piaszczyste.

W Marózie występują takie ryby jak szczupaki, okonie, węgorze, leszcze, płocie oraz liny. Na tym akwenie zalecane jest przede wszystkim wędkarstwo metodą castingową, spinningową oraz łowienie na grunt. Wokół jeziora rosną malownicze lasy, oraz rozciągają się łąki i bagienka. Maróz to jezioro przepływowe. Do południowo - zachodniej części jeziora uchodzi rzeka Mrózka, która płynie z sąsiedniego jeziora.

NOCLEG

Nad zbiornikiem wodnym znajduje się wieś Maróz, w której funkcjonują ośrodki wypoczynkowe.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

ATRAKCJE

Organizowane są spływy kajakowe w kierunku sąsiednich jezior.

DOJAZD

Jezioro położone jest pomiędzy wsiami Maróz, Marózek i Swaderki w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Olsztynek, około 5 km na wschód od Waplewa i około 12 km na południowy wschód od Olsztynka.

N 53o 31' 12" E 20o 24' 27"

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackoie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spinning, casting, grunt
  • Wielkość łowiska: 332,5 ha
  • Głębokość: śr. 11,9 m, max. 41 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Maróz

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 18000 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu