Jezioro Lichtajny

Ostróda, Warmińsko-mazurskie

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Iławskiego, koło miejscowości Lichtajny. Według klasyfikacji rybackiej jezioro należy do typu sandaczowego. Jezioro należy do obwodu rybackiego jeziora Lichtajny (Świetlin) na rzece Grabiczek nr 3. W południowej części jeziora dopływa niewielki ciek Grabiczek, niosący wodę z innego jeziora. Wypływa w środkowo-wschodniej części i uchodzi do Drwęcy. Zbiornik jest dobrze dostępny w wielu miejscach, istnieje na nim kilka małych drewnianych pomostów.

Jest to zbiornik o mało rozwiniętej linii brzegowej, płytki, o regularnej rzeźbie mulistego dna i piaszczysto-mulistej, łagodnie zarysowanej ławicy przybrzeżnej. Otoczenie jeziora stanowią łąki, miejscami podmokłe, nieużytki i mało żyzne pola, w części lasy. Roślinność zanurzona jest słabo rozwinięta. W płytkich partiach występują nymfeidy (grążel żółty i rdestnice). Bezpośrednio nad zalesionym brzegiem dominuje olcha i wierzba. Wokół pas szuwaru z głównym udziałem trzciny, turzyc, oczeretu, jeżogłówki i manny.

NOCLEG

Niecałe 2 km od jeziora można wynająć apartament lub pokój w pensjonacie.

ATRAKCJE

Jezioro znajduje sie około 7 km od centrum Ostródy, które oferuje takie atrakcje jak m.in. zamek krzyżacki czy zabytkowe budynki sakralne i obronne.

DOJAZD

Dojazd do jeziora od strony Ostródy drogą nr 7 (kierunek Warszawa), w Grabinie boczną drogą w prawo do Lichtajn. Dojechać można do samego brzegu jeziora, od jego zachodniej strony.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Ostróda, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. Prowadzi ono sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, zamówienie na nie można złożyć telefonicznie. 

Zezwolenia na łowienie można zakupić online, w biurze firmy w Warlitach Wielkich, w Ostródzie, Rentynach, Starych Jabłonkach lub Miłomłynie. 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 46,40 ha
  • Głębokość: śr. 4,2 m, max. 10 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Lichtajny

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Dobowe limity połowu na wodach gospodarstwa: 10kg ryb ogółem; szczupak - 3szt; lin - 4szt; węgorz - 2szt; sandacz - 2szt.
  • Zakaz używania "żywca" spoza łowiska.
  • Wymiary ochronne: karp - 30cm; szczupak i sandacz - 50cm.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu