Jezioro Łańskie

Stawiguda, Warmińsko-mazurskie

Największe i najgłębsze jezioro Pojezierza Olsztyńskiego, położone około 15 km na południe od Olsztyna w rozległych Lasach Ramuckich. Rynnowe jezioro o bardzo rozwiniętej linii brzegowej z wieloma zatokami, półwyspami oraz czterema wyspami. Rzeźba dna bardzo urozmaicona z licznymi głęboczkami, górkami podwodnymi. Dno i partie przybrzeżne są dość twarde - piaszczyste, lub żwirowo-piaszczyste, miejscami lekko zamulone. Brzegi w niektórych miejscach są porośnięte trzciną i sitowiem.

Ławica przybrzeżna piaszczysto-mulista, dno muliste, miejscami kamieniste. Przez zbiornik przepływa rzeka. Obrzeża jeziora są wysokie, pagórkowate, miejscami strome. Otoczenie tworzą rozległe lasy, na wschodnim brzegu objęte są ochroną w rezerwacie Las Warmiński. Roślinność skąpa. Szuwary, z przewagą trzciny, wąskimi pasami porastają odcinki linii brzegowej, duże partie brzegów pozbawione są roślinności. Wśród roślinności zanurzonej dominują moczarka kanadyjska i rogatek.

NOCLEG

W pobliskiej miejscowości Łańsk znajduje się ośrodek wypoczynkowy, w którym można wynająć pokój lub apartament.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

DOJAZD

Jezioro znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Stawiguda w pobliżu wsi Łańsk, leżące na terenie Pojezierza Olsztyńskiego.

N 53o 35' 8" E 20o 29' 2"

INNE

Połów ryb z łodzi mozliwy w miesiącach od 1.05 do 15.11.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 1042 ha
  • Głębokość: max. 53 m, śr. 16 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Łańskie

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 34250 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu