Jezioro Kiernoz Wielki

Olsztynek, Warmińsko-mazurskie

Jezioro o kształcie wydłużonym, o nieregularnej, urozmaiconej linii brzegowej. Na południowym krańcu jeziora znajdują się dwie zatoki. Pierwsza z nich o kształcie owalnym odchodzi w kierunku zachodnim, druga wydłużona w kierunku południowym. Dno akwenu jest mulisto-piaszczyste, a woda średnio przejżysta.

Zbiornik pod względem wędkarskim jest bardzo ciekawy. w części północnej znajdują się dwie wyspy - jedna spora zalesiona, druga znacznie mniejsza.Od strony północnej jeziora rozciągają się pola uprawne i łąki. Na wschodnim brzegu znajduje się polana po dawnym polu namiotowym, wykorzystywana jako teren pod obozy harcerskie.

Ławicę przybrzeżną porastają oczerety. Cieki, które wpadają do jeziora, mają korzystne znaczenie, mianowicie przeciwdziałają występowaniu przyduchy w jeziorach, podczas panujących silnych mrozów, jak również długotrwałych upałów w lecie. Przepływające przez jeziora rzeki umożliwiają także korzystną migrację ryb między różnorodnymi zbiornikami, wzbogacając ich ichtiofaunę.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

DOJAZD

Jezioro położone jest w województwie warmińsko-mazurskim, nieopodal miejscowości Kurki, Brzeźno Łyńskie, Lipowo Kurkowskie oraz Jedwabno.

INNE

Połów ryb z łodzi mozliwy w miesiącach od 1.05 do 31.12.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackoie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 85 ha
  • Głębokość: max. 15,4 m, śr. 3,3 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Jezioro Kiernoz Wielki

Opis stanowisk

Linia brzegowa akwenu jest urozmaicona, porośnięta lasem. Długość linii brzegowej 6350 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu