Jezioro Isąg

Łukta, Warmińsko-mazurskie

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Olsztyńskiego, w pobliżu miejscowości Worliny i Pelnik. Do jeziora od strony południowej wpada rzeka Pasłęka. Wyraźny półwysep Zukiel, położony jest w okolicy ujścia Pasłęki, na wschodzie. Sumaryczna powierzchnia wysp wynosi około 5 ha. Z pośród trzech wysepek, największa zalesiona, znajduje się w południowej części zbiornika i ma powierzchnię 3,5 ha. Na północy znajduje się średnia wyspa, natomiast najmniejsza zlokalizowana jest w centralnej części jeziora. Według klasyfikacji rybackiej jezioro należy do typu sielawowego. 

Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta, brzegi przeważnie wysokie i strome, miejscami płaskie i podmokłe, w południowo-zachodniej części zalesione. Bezpośrednie otoczenie jeziora stanowią lasy, użytki zielone, zabudowania oraz nieużytki. Wokół brzegów szuwar występuje przerywanym, wąskim pasem. Są jednak miejsca (wokół wysp, przy półwyspach, w zatokach) gdzie jego szerokość przekracza 90 m. Wśród rośinności przybrzeżnej dominuje trzcina i pałka. Dno jest piaszczysto - muliste, bardzo urozmaicone z licznymi głęboczkami sięgającymi kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu metrów. Roślinność zanurzona jest dobrze rozwinięta. Nymfeidy zasiedlają płytsze partie dna, głównie w zatokach (grążel, grzybienie, rdestnice).

NOCLEG

W pobliżu jeziora można wynająć apartament, dom czy miejsce na polu namiotowym.

GASTRONOMIA

Tuż przy zachodnim brzegu jeziora znajduje się restauracja.

ATRAKCJE

Na wschodnim brzegu zbiornika, od strony miejscowości Pelnik, mieści się strzeżona plaża. W prywatnych kwaterach istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego.

DOJAZD

Do jeziora dojechać można z Olsztyna lub Ostródy drogą nr 16, na wysokości miejscowości Podlejki zjeżdżając w kierunku północnym w drogę nr 531, biegnącą wzdłuż zachodniego brzegu zbiornika. Po północnej stronie jeziora znajduje sie parking.

INNE

Jezioro jest licencyjne, objęte strefą ciszy. 

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Ostróda, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. Prowadzi ono sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, zamówienie na nie można złożyć telefonicznie. 

Zezwolenia na łowienie można zakupić online, w biurze firmy w Warlitach Wielkich, w Ostródzie, Rentynach, Starych Jabłonkach lub Miłomłynie. 


Dane łowiska

 • Rodzaj łowiska: Komercyjne
 • Metody łowienia: Brak danych
 • Wielkość łowiska: 417,5 ha
 • Głębokość: śr. 14,2 m, max. 54,5 m
 • Ilość stanowisk: Brak danych
 • Dominująca ryba: Brak danych
 • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Isąg

Opis stanowisk

Dostępność jeziora jest dość dobra od strony okolicznych miejscowości i w sąsiedztwie zabudowy letniskowej. Na zbiorniku znajduje się dużo niewielkich, drewnianych pomostów typowo wędkarskich, jak również i większych, rekreacyjnych.

Wymogi

 • Dobowe limity połowu na wodach gospodarstwa: 10kg ryb ogółem; szczupak - 3szt; lin - 4szt; węgorz - 2szt; sandacz - 2szt.
 • Zakaz używania "żywca" spoza łowiska.
 • Wymiary ochronne: karp - 30cm; szczupak i sandacz - 50cm.
 • Zakaz wędkowania z użyciem zanęt.
 • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu