Jezioro Ilińsk

Miłomłyn, Warmińsko-mazurskie

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Iławskiego, tuż przy mieście Miłomłyn. Jest to jezioro przepływowe, leży na trasie Kanału Elbląskiego. Najbliższe otoczenie to lasy (grądy, bory mieszane i świeże), łąki i pola oraz zabudowa mieszkalna. Brzegi są pagórkowate, miejscami niskie i łagodnie schodzące do wody. Pas szuwarów występuje raczej wyspowo. Są miejsca gdzie jego szerokość dochodzi do 130 m, jak również są odcinki brzegu pozbawione roślinności szuwarowej. 

W środkowej części znajduje się niewielka, 10-arowa wysepka. Na jeziorze jest kilka półwyspów: jeden na północnym krańcu; drugi, największy, na którym znajdowało się kiedyś grodzisko w środkowo-zachodniej części; trzeci na południu i czwarty, najmniejszy na wschodnim krańcu jeziora. Do ciekawostek należy usypana kiedyś grobla, która pełniła rolę nasypu kolejowego. Torowisko prowadziło przez centralną część jeziora, co podzieliło je na 2 części. Jezioro znane jest również pod nazwą Jelonek.

NOCLEG

Wokół jeziora istnieje kilka możliwości noclegowych: można wynająć zarówno domek letniskowy jak i pokój w pensjonacie czy oddalonym o 2 km od zbiornika hotelu z restauracją.

ATRAKCJE

Na południowo-zachodnim brzegu znajduje się plaża miejska z molem, placem zabaw, boiskiem do siatkówki, altaną i małą zewnętrzną siłownią. Położenie jeziora 2 km od centrum miasta Miłomyn zapewnia również możliwość odwiedzenia takich zabytków jak: dzwonnica z XIV wieku, XIX-wieczny dwór czy kilka budynów sakralnych.

DOJAZD

Do jeziora dojechać można kilkoma drogami odchodzącymi od trasy S7, które prowadzą prosto do brzegu zbiornika. 

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Ostróda, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. Prowadzi ono sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, zamówienie na nie można złożyć telefonicznie. 

Zezwolenia na łowienie można zakupić online, w biurze firmy w Warlitach Wielkich, w Ostródzie, Rentynach, Starych Jabłonkach lub Miłomłynie. 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 235,40 ha
  • Głębokość: śr. 8,6 m, max. 27,4 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Ilińsk

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Dobowe limity połowu na wodach gospodarstwa: 10kg ryb ogółem; szczupak - 3szt; lin - 4szt; węgorz - 2szt; sandacz - 2szt.
  • Zakaz używania "żywca" spoza łowiska.
  • Wymiary ochronne: karp - 30cm; szczupak i sandacz - 50cm.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu