Jezioro Gim

Purda, Warmińsko-mazurskie

Linia brzegowa rozwinięta, brzegi okolone szuwarami, rożnie dostępne, w części pagórkowate. Zbiornik otoczony od wchodu lasami, w części zachodniej przeważają łąki i pola. Rzeźba dna urozmaicona. Roślinność zanurzona zajmuje duże połacie dna zachodniej części jeziora. W pozostałych częściach zbiornika roślinność jest uboga.

Zbiornik posiada wydłużony równoleżnikowo kształt. Największe zgłębienie znajduje się we wschodniej jego części. Zbiornik nie posiada stałych dopływów powierzchniowych, zasilane jest wodami podziemnymi i rowami melioracyjnymi (funkcjonującymi okresowo). Odpływ następuje w kierunku południowym, przez dwa łączące się ze sobą cieki. W oczeretach występuje trzcina i sitowie. Wśród elodeidów występuje moczarka kanadyjska i jaskier krążkolistny.

NOCLEG

W miejscowości Bałdy niedaleko Butryn, położonej około 5 km od jeziora, znajduje się ośrodek wypoczynkowy z możliwością wynajmu domków.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

DOJAZD

Jezioro Gim położone jest w kompleksie Lasów Ramuckich w odległości 30 km na południe od Olsztyna.

INNE

Połów ryb z łodzi mozliwy w miesiącach od 1.05 do 15.11.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackoie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 176 ha
  • Głębokość: max. 25,8 m, śr. 7,6 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Jezioro Gim

Opis stanowisk

Dłulgość linii brzegowej 8600 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu