Jezioro Drwęckie

Ostróda, Warmińsko-mazurskie

Jezioro Drwęckie zlokalizowane jest na Pojezierzu Iławskim, częściowo leży w granicach administracyjnych miasta Ostródy. Jego obszar obejmuje Rezerwat przyrody Rzeka Drwęca. Jezioro należy do jezior rynnowych, składa się z 2 rynien: jednej o długości około 5 km, na której znajduje się zalesiona wyspa Ostrów, oraz drugiej o długości około 12 km, przez którą płynie rzeka Drwęca. Na północy zbiornik łączy się ze szlakiem wodnym Kanał Elbląski, którego jest częścią. Od strony wschodniej jeziora rozciąga się park miejski.

Brzegi w północnej części jeziora są wysokie i zalesione (Lasy Liwskie), w części południowej niskie, podmokłe i bezleśne. Dno zbiornika jest piaszczysto-muliste. 

NOCLEG

Przy samym jeziorze istnieje wiele możliwości noclegowych o różnym standardzie: od pól namiotowych, przez kempingi, domki letniskowe, aż po pokoje w pensjonatach i apartamenty w hotelach.

GASTRONOMIA

Tuż przy samych brzegach jeziora znajduje się wiele restauracji, oferujących głównie dania z ryb.

ATRAKCJE

Jezioro posiada molo i plażę miejską. Wokół jeziora prowadzą z Ostródy do Piławek szlaki turystyczne: niebieski i zielony, w tym liczne ścieżki spacerowe. Na jeziorze mieszczą się przystanie jachtowe, a na wschodnim brzegu można skorzystać z wyciągu nart wodnych. Miłośnikom sportów z pewnością do gustu przypadnie również tor kajakowy z trybunami i stadion miejski, a dzieciom plac zabaw. Z drugiej strony odwiedzający mogą zobaczyć zabytki Ostródy, m.in. zamek krzyżacki, obiekty sakralne czy budowle obronne. 

DOJAZD

Jezioro znajduje się w samym centrum Ostródy, dlatego można do niego w łatwy sposób dojechać drogą nr 16 lub Szosą Elbląską. 100 m od jeziora znajduje się również stacja kolejowa Ostróda.

INNE

Część Samborowska jeziora Drwęckiego wymaga wykupienia zezwolenia z pieczątką Konserwatora Przyrody i stosowania się do specjalnego regulaminu połowów.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Ostróda, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. Prowadzi ono sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, zamówienie na nie można złożyć telefonicznie. 

Zezwolenia na łowienie można zakupić online, w biurze firmy w Warlitach Wielkich lub w samej Ostródzie, przy ul. Słowackiego 9, Chrobrego lub Jana Pawła II 9/6.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 880,80 ha
  • Głębokość: śr. 5,7 m, max. 22,3 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Leszcz
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Drwęckie

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Dobowe limity połowu na wodach gospodarstwa: 10kg ryb ogółem; szczupak - 3szt; lin - 4szt; węgorz - 2szt; sandacz - 2szt.
  • Zakaz używania "żywca" spoza łowiska.
  • Wymiary ochronne: karp - 30cm; szczupak i sandacz - 50cm.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu