Jezioro Czarne

Nidzica, Warmińsko-mazurskie

Płytki zbiornik o mało rozwiniętej linii brzegowej, w otoczeniu podmokłych łąk i mokradeł, za którymi rozciągają się lasy. Jezioro linowo-szczupakowe. Brzegi porośnięte są wąskim pasem oczeretów: sitowiem, trzciną i inną roślinnością wynurzoną. Ławica przybrzeżna i dno zbiornika są zamulone, a przejrzystość wody jest słaba.

Jezioro ma kształt wydłużony z północy na południe. Z północnej części cypla wypływa strumyk wiodący do pobliskiego jeziora. Na południowo-wschodnim brzegu zlokalizowany jest pojedynczy domek letni, a na brzegu jeziora pomost wędkarski, jezioro udostępnione jest do wędkowania z brzegu i lodu. Na zachodnim brzegu jeziora, do którego można dojechać samochodem bądź dojść z pobliskiego parkingu, znajduje się kładka. 

Kolejne trzy kładki znajdują się po przeciwnej stronie jeziora, ale żeby dostać się na jedną z nich, trzeba dysponować łodzią lub pontonem. Uroku łowisku dodaje spokojna okolica oraz mnogość fauny i flory. Zalesione otoczenie jeziora sprzyja jesiennym wypadom na grzyby, dzięki czemu można tu miło spędzić czas z całą rodziną. Bliskość innych łowisk daje duży wybór i szerokie pole do popisu. 

NOCLEG

W pobliskiej wsi Zimna Woda istnieje możliwość wynajęcia domków.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

DOJAZD

Jezioro leży na Pojezierzu Olsztyńskim, natomiast w regionalizacji przyrodniczo-leśnej – w mezoregionie Puszcz Mazurskich, w dorzeczu Omulew–Narew–Wisła. Znajduje się 15 km w kierunku północno-wschodnim od Nidzicy, 0,5 km na północ od wsi Zimna Woda.

INNE

Dobowy limit ilościowy dla: lina – 3 szt., szczupaka – 2 szt. Wymiary ochronne to odpowiednio: 25 cm, 50 cm. Dobowy limit ilościowy wynosi 20 szt.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 51 ha
  • Głębokość: max. 3,8 m, śr. 1,4 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Czarne

Opis stanowisk

Obrzeża Czarnego są zupełnie płaskie, podmokłe, a miejscami rozciągają się mokradła. Na zachodnim brzegu jeziora znajduje się jedna z kładek, kolejne trzy sa umiejscowione po mprzeciwnej stronie jeziora i aby do nich dotrzeć trzeba dysponować łodzią lub pontonem. Długość linii brzedowej 3400 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Brak danych
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu