Jezioro Blejk

Nidzica, Warmińsko-mazurskie

Mały zbiornik, który od 2013 roku został udostępniony do wędkowania. Blejk obfituje w dużą populację lina, karasia oraz szczupaka. Według miejscowych, w tym niewielkim akwenie występuje również węgorz. Skuteczną przynętą jest kukurydza, którą warto dodać również do zanęty. Podczas nęcenia dobrze sprawdza się łubin. Z donęcaniem trzeba jednak uważać. Głębokość łowiska często nie przekracza 1,5 m. Niekiedy jest o wiele płycej. Łatwo więc o spłoszenie ryby.

Na Blejku dobrze sprawdza się także metoda gruntowa. Z samego rana warto odbyć zasiadkę ze szczególnym nastawieniem na lina bądź karasia. Pogrubienie zestawu może uchronić przed jego zerwaniem. Związane jest to z bujną roślinnością podwodną, ale także kłodami, którymi dno jest miejscami wręcz usłane. Polując na lina, najlepszy efekt przynosi wyrzucenie zestawu tuż przed wspomniany pas zielska.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

DOJAZD

Jezioro położone jest w lesie, aby dotrzeć nad wodę, trzeba zostawić samochód we wsi Zimna Woda. Od oznaczonego tablicą informacyjną miejsca pochówku żołnierzy z I wojny światowej, które znajduje się przy wejściu do lasu, drogą leśną do łowiska jest około 1,5 km.

INNE

Dobowy limit ilościowy dla: lina – 3 szt., szczupaka – 2 szt. oraz węgorza – 2 szt. Wymiary ochronne to odpowiednio: 25 cm, 50 cm i 50 cm, okoń w jeziorach dzierżawionych przez Gospodarstwo Rybackie Szwaderki nie ma wymiaru ochronnego, zaś dobowy limit ilościowy wynosi 20 szt. Okres ochronny szczupaka na tych wodach obowiązuje od 1 marca do 30 kwietnia.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackoie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: Brak danych
  • Głębokość: Brak danych
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Jezioro Blejk

Opis stanowisk

Jezioro otoczone jest mokradłami, skutecznie ograniczającymi dostęp do otwartej wody. Miejscem sprawdzonym, często nęconym, jest maleńka plaża usytuowana przy drodze na południowym brzegu. Z powodzeniem mogą tam wędkować dwie osoby. Po jej obu stronach znajdzie się jeszcze kilka pojedynczych miejscówek. 

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Brak danych
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu