Jezioro Bartąg

Stawiguda, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Olsztyńskiego, około 10 km na południe od Olsztyna. Jest to przepływowy zbiornik. W południowej części istnieje przegrodzony zastawką, odpływ do sąsiedniego jeziora. Do północnego brzegu dopływają dwa niewielkie cieki w okolicy Owczarni.

Najbliższe otoczenie to pola uprawne, łąki i zabudowa Bartążka. Coraz bliżej jeziora zaczyna pojawiać się zabudowa Olsztyna. Brzegi miejscami są wysokie, a zejście do wody jest łagodne. Linia brzegowa jest słabo rozwinięta. Pas szuwarów miejscami osiąga szerokość 80 m. Dominuje trzcina, pałki i turzyce. Spotkać można także jeżogłówkę, tatarak, turzyce i ponikło. Dno jest muliste i piaszczysto-muliste, w płytkich partiach zarośnięte roślinnością zanurzoną, wśród której dominuje rogatek, rdestnice i wywłócznik.

Według klasyfikacji rybackiej, jezioro zaliczono do typu leszczowego. Główne gatunki ryb to: leszcz, lin, szczupak, płoć, okoń, sum. Reprezentatywne dla tego jeziora są duże leszcze oraz okazałe okonie, łowione głównie spod lodu.

NOCLEG

Przy południowym brzegu jeziora można wynająć pokój lub apartament.

DOJAZD

Nad jezioro można wygodnie dojechać od strony Jarot nowym odcinkiem al. Sikorskiego, potem szosą w kierunku Butryn. Następie należy skręcić w pierwszą drogę gruntową, prowadzącą w kierunku tzw. Owczarni. Stąd wyboistą drogą (ale bez zakazu wjazdu) można przejechać wzdłuż prawie całego wschodniego wybrzeża aż do wsi Bartążek. Istnieje także drugi dojazd - z szosy należy skręcić w wygodną choć wąską szosę, prowadzącą do Bartążka i dalej do Bartąga.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bartołty Wielkie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Zezwolenia na łowienie można nabyć w wyznaczonych sklepach wędkarskich w Olsztynie, Barczewie, Dorotowie, Tumianach, Majdach, Bartoszycach, Łupstychu i Ramsowie oraz poprzez aplikację mobilną.

Wędkowanie z brzegu możliwe jest przez cały rok, z łodzi od 1.VI do 30.XI, pod lodem od 1.XII do 31.III.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 74 ha
  • Głębokość: śr. 6,4 m, max. 15,2 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Bartąg

Opis stanowisk

Ze wszystkich stron dostęp do wody jest stosunkowo dobry. Istnieje kilka drewnianych, pomostów. Największy jest od południowej strony w miejscowości Bartążek.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu