Zbiornik Stradomia

Syców, Dolnośląskie

Zalew w Stradomi Wierzchniej jest sztucznym zbiornikiem zaporowym na rzece Widawie, ponadto pełni funkcje turystyczno-rekreacyjne. Głównym punktem zbiornika jest wydzielona piaszczysta, strzeżona plaza z łagodnym zejściem do wody. Wędkarze na łowisku mogą znaleźć zarówno miejsca porośnięte trzciną, jak i czyste piaszczyste brzegi. Występują także zwężenia w korycie rzeki.

Przy linii brzegowej udostępniana jest przystań wodna, przy której istnieje możliwość wypożyczenia przez osoby zainteresowane sprzętu wodnego, takiego jak rowery wodne, kajaki oraz małe szkoleniowe łodzie klasy OPTYMIST dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia. Na terenie zalewu wydzielone jest pole biwakowe wyposażone w WC, umywalki i natryski z ciepłą wodą. Wokół zbiornika biegnie gruntowa droga, którą można obejść akwen w około 1,5 godziny (ok. 3,5 km). 

Ze względu na bezpieczeństwo oraz utrzymanie ciszy na całej powierzchni zbiornika zakazuje się korzystania z łodzi oraz innych urządzeń pływających o napędzie spalinowym z wyjątkiem Policji i WOPR oraz osób posiadających odpowiednie zezwolenie od administratora zbiornika.

Na zbiorniku obowiązuje zakaz wędkowania ze środków pływających od 1 stycznia do 31 maja.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 30 ha
  • Średnia głębokość: 3 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu