Zbiornik „Pod Młynem”

Lubaczów, Podkarpackie

Oddane do użytku w 2007 roku jako zbiorniki retencyjne z ujęciem wody z rzeki Sołotwa (obecnie Lubaczówka). Powierzchnia gruntu wynosi 5,79 ha, powierzchnia lustra wody 3,37 ha. Zbiorniki stanowią własność Okręgu PZW Przemyśl, gospodarzem łowiska jest Miejskie Koło „Hutnik” w Lubaczowie.

Łowisko obejmuje wody trzech zbiorników w miejscowości Lubaczów k/Młyna i zostało utworzone w celach rekreacyjno wypoczynkowych oraz do uprawiania amatorskiego połowu ryb.
Łowisko czynne:

  • zbiornik Nr 1 i Nr 2 od 1 kwietnia do 31 października całą dobę, od 1 listopada do 31 marca od godz. 6°° do godz. 22°°
  • zbiornik Nr 3 w kompleksie zbiorników “Pod Młynem” jest zbiornikiem “Złów i wypuść”, z możliwością spiningowania i zakazem stosowania jako przynęty żywej i martwej ryby. Ryby należy uwolnić natychmiast po złowieniu. Czynne od świtu do zmierzchu.

Z wędkowania wyłączony jest „Odstojnik-piaskownik” zlokalizowany przy ujęciu wody.

Ogranicza się połów takich gatunków jak: amur, karp, lin, tołpyga, szczupak, sum i leszcz do 2 szt. włącznie w ciągu doby.
Na łowisku obowiązują okresy i wymiary ochronne zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW za wyjątkiem ryb dla których ustala się dolne i górne wymiary ochronne.


Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu