Zbiornik Niwa

Sawin, Lubelskie

Na zbiorniku NIWA 1 można łowić tylko z łodzi i wyznaczonych stanowisk wędkarskich w liczbie 40 (planuje się dopuszczenie całego brzegu do łowienia ryb), Łowisko bardzo ciekawe wędkarsko, dominujące gatunki to: Karp, Szczupak, Lin, Okoń, Karaś.
Średnia głębokość łowiska to około 2 m, powierzchnia razem ze zbiornikiem NIWA 2 to około 52 ha wody.
W czasie wakacji działa kąpielisko pod czujnym okiem ratowników, jest również spory parking dla zmotoryzowanych. Dla wędkarzy posiadających łódź jest zrobiony specjalny podjazd umożliwiający podjechanie blisko wody i łatwe zwodowanie środka pływającego. Na zbiorniku NIWA można pływać tylko silnikach elektrycznych-spalinowe są zabronione.
W skład wchodzi również zbiornik NIWA 2 o powierzchni 8,5 ha znajdujący się od plaży około 500m w kierunku zachodnim, o niewielkiej głębokości dochodzącej do 1,5m, można tam złowić wspaniałego karasia złocistego lub srebrnego oraz piękne liny.
Na zbiorniku NIWA 2 można łowić z całego dostępnego brzegu.
Dookoła jest ścieżka rowerowa o długości prawie 6 km wyłożona kostką, jest to więc miejsce wspaniałe do odpoczynku dla całej rodziny.
Dojazd: w miejscowości Sawin należy się kierować na zachód w kierunku Wierzbicy, po wyjechaniu z Sawina po prawej stronie ukaże nam się Zbiornik NIWA.


Występujące ryby

Wymogi

  • Zakaz pływania ze środków z silnikiem spalinowym.
Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu