Zbiornik Mostki

Mostki, Świętokrzyskie

Zbiornik zaporowy położony na rzece Żarnówce, która jest prawym dopływem rzeki Kamiennej. Zalew posiada charakterystyczny przelew wody w postaci sześciokątnej studzienki. Od strony lasu w północnej jego części znajduje się tarlisko. Po przeciwnej stronie znajduje się plaża z kąpieliskiem oraz parking dla turystów. Wzdłuż zalewu, jego środkiem, a bardziej wschodnią stroną płynie koryto rzeki Żarnówki. W zbiorniku można złowić większość gatunków ryb słodkowodnych.

Głębokość zbiornika stopniowo zwiększa się począwszy od wpływu rzeki Żarnówki, aż do jazu, gdzie głębokość osiąga ok. 2 m. W okresie letnim w najpłytszym obszarze zbiornika częstym zjawiskiem jest przerastanie powierzchni wody roślinnością w postaci trzcin, tataraków i wodorośli, co częściowo utrudnia wędkarzom połowy. Wychodząc latem na płytką wodę, możemy dostrzec wygrzewające się karpie oraz jazie ozdobne, o charakterystycznej czerwonej barwie. Woda zbiornika należy do jednej z najczystszych w regionie, przez co presja turystów w okresie wakacyjnym jest bardzo duża.

Obecnie zalew jest pod opieką Koła PZW w Mostkach.

Na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Kielcach obowiązuje:

  • zakaz połowu ryb metodą trollingową oraz kuszą
  • zakaz połowu ryb ze środków pływających w porze nocnej (1 godz. przed wschodem i 1 godz. po zachodzie słońca)
  • zakaz połowu ryb metodą spinningową ze środków pływających na zbiornikach powyżej 15 ha w okresie od 1 stycznia do 31 maja

Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 21 ha
  • Średnia głębokość: 2 m

Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu