Zbiornik Jastrząb

Jastrząb, Mazowieckie

Zalew w Jastrzębiu jest to świeżo wyremontowany zbiornik na terenie gminy Jastrząb nieopodal Szydłowca. Zalew został napełniony w grudniu 2009 roku. Lustro wody ma ponad 10 ha.W najgłębszym miejscu jest około 3 metrów ale tak jest tylko blisko tamy średnia głębokość to około 1,6 m.

Koryto rzeki na tym zbiorniku znajduje się od strony boiska do siatkówki tam też panują dobre warunki do wędkowania.Kilka metrów od brzegu jest spadek dna. Na zalewie wybudowano dwa mola które jednak nie nadają się do wędkowania. Na zbiorniku od strony szkoły znajduje się plaża, gdzie w czasie lata przebywają tu tłumy plażowiczów.Sezon kąpielowy trwa tu do 10 września. Wybudowano parking dzięki temu mamy samochód nieopodal siebie. Część powierzchni zbiornika na odległości 100 metrów od kładki dla pieszych objęta jest ochroną - nie możemy tu wędkować.

Większość wędkarzy łowi tu na grunt a latem i jesienią jest tu wielu spinningistów.Najczęstszą zdobyczą są tu płocie i wzdręgi czasami trafi się karp lub amur którego przed remontem zbiornika było tu dużo.Sporo osób łowi tu na kukurydzę.Zbiornik został też zarybiony linem.Na spining łowi się tu szczupaki i okonie których jest naprawdę wiele.Na szczupaki sprawdzają się wahadłówki a na okonie małe blaszki.
 


Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu