Zbiornik Janików

Janików, Mazowieckie

Zbiornik Janików utworzony jest z dwóch akwenów,  połączonych przewężeniem wodnym pod wiaduktem kolejowym. Położony jest na rzece Krypiance, która na niektórych mapach występuje pod nazwą Brzeźniczka lub Krępiec. Wypływa z uroczyska Policzna. Przepływa przez zbiorniki w Garbatce Letnisko. Od wsi Śmietanki Krypianka płynie starą doliną Zagożdżonki i wpływa do Łachy we wsi Wólka Tyrzyńska.

Zbiornik położony na skraju lasu w miejscowości Janików (stąd nazwa), typu linowo-szczupakowego. Dominującym gatunkiem jest płoć. Zbiornik zarybiany jest karpiem. Można w nim złowić również amura, który mógł dostać się w niewielkich ilościach do zbiornika w zarybieniach prowadzonych wcześniej lub nielicznie, wraz z obsadą karpia.

Zbiornik raczej płytki ok. 1- 1,3 m., zdarzają się przegłębienia pow. 1,5 m – 2 m. Brzegi dostępne. Woda mało przezroczysta z charakterystycznym ciemnym zabarwieniem, spowodowanym przez rozpuszczenie się w wodzie garbników roślinnych Odczyn wody lekko kwaśny (z uwagi na położenie w lesie).


Dane łowiska

  • Posiada zbiornika: 6 ha
  • Średnia głębokość: 1,3 m

Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu