Zbiornik Golejów

Staszów, Świętokrzyskie

Golejów przez ponad pół wieku był kopalnią torfu wykorzystywanego w pobliskiej cukrowni (Rytwiany). Po zamknięciu kopalni, jeziora zalano wodą i stały się automatycznie przyrodniczą ciekawostką i atrakcją turystyczną. Składa się z czterech stawów: Dużego, Drugiego, Trzeciego i Czwartego. Zbiorniki połączone są ze sobą kanałami, daje to możliwość swobodnego poruszania się rowerkami wodnymi, pontonami i kajakami pomiędzy jeziorami. Jest to duża atrakcja dla wypoczywających nad jeziorami i tworzy „Golejowską Wenecję”.

Duży Staw jest największym z kilkudziesięciu jezior znajdujących się w Lasach Golejowskich w rejonie Staszowa. Jest jedynym zagospodarowanym jeziorem. Okolice Dużego Stawu to idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu. Każdy znajdzie tu miejsce i zajęcie, które najbardziej mu odpowiada. Zadowolone będą osoby szukające spokoju i ciszy jak i te, które preferują bardziej aktywne spędzanie czasu wolnego.

Na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Kielcach obowiązuje:

  • zakaz połowu ryb metodą trollingową oraz kuszą
  • zakaz połowu ryb ze środków pływających w porze nocnej (1 godz. przed wschodem i 1 godz. po zachodzie słońca)
  • zakaz połowu ryb metodą spinningową ze środków pływających na zbiornikach powyżej 15 ha w okresie od 1 stycznia do 31 maja

Dane łowiska

  • Powierzchnia Dużego Stawu: 3,5 ha
  • Średnia głębokość: 8 m

Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu