Zbiornik Floryda

Leżajsk, Podkarpackie

Floryda to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji wędkarskich w powiecie leżajskim. Otoczony lasem tworzy wręcz bajkowy klimat Zbiornik został utworzony na rzeczce Jagodzie. Jego powierzchnia wynosi około 3,5 ha. Maksymalna głębokość – 3 m, średnia – 1,5 m. Powyżej zbiornika powstało wiele żeremi bobrowych, a bobry nocą zapuszczają się na zbiornik.

Wędkując na Florydzie, możemy złowić praktycznie większość ryb występujących w wodach nizinnych. Do najczęstszych zdobyczy należą: karpie, płocie, karasie, amury, okonie i szczupaki. Zdarzają się też tołpygi i węgorze. Przy odrobinie szczęścia wody Florydy mogą zaskoczyć rekordową rybą. W sezonie letnim zdecydowanie najlepszą porą do wędkowania jest noc. Ryby spokojnego żeru łowimy na spławik i drgającą szczytówkę. Sprawdza się zanęta płociowa i karpiowa, a z przynęt kukurydza, białe robaki i aromatyzowane ciasto. Ulubionym zapachem ryb jest tutaj truskawka. W zanęconym łowisku biorą grube płocie i karasie. Szczupaki biją w tradycyjne lekkie błystki obrotowe i wahadłowe, woblery, a także gumy. Okonie łowimy na paprochy na trok boczny.

Akwen cechuje spora presja miejscowych i przyjezdnych wędkarzy. Prowadzone są akcje zarybieniowe. Zalew jest miejscem rozgrywania licznych zawodów i imprez wędkarskich. Szczególną opiekę nad łowiskiem sprawuje miejscowe koło wędkarskie nr 18 „San” w Leżajsku.

Zbiornik umiejscowiony został niemal w bezpośrednich granicach miasta. Jednak mimo, to że dojazd jest bardzo dogodny zarówno dla zmotoryzowanych jak i tych preferujących bardziej zdrowe formy lokomocji, wszelkie asfalty kończą się w odległości kilkuset metrów od brzegów.

 


Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu