Zbiornik Brody Iłżeckie

Brody, Świętokrzyskie

Zalew Brodzki to malowniczo położony zbiornik retencyjny na rzece Kamiennej.  Zbiornik ten jest jednym z największych akwenów wodnych w województwie świętokrzyskim. Jego powierzchnia przy maksymalnym poziomie piętrzenia (tj. 195,10 m n.p.m.) wynosi 260 ha, a pojemność całkowita 7,1 mln  m³. Długość zbiornika to ok. 5,3 km.

Zalew w Brodach znany jest ze swoich walorów rekreacyjnych, ale równie popularny jest wśród miłośników wędkarstwa – długa i łatwo dostępna linia brzegowa zachęca do łowienia ryb z brzegu, równie popularne jest wędkowanie z łodzi lub pontonów. Przyjemnemu wędkowaniu służy malownicza lokalizacja zalewu – położony jest on w dolinie, otoczony zalesionymi wzgórzami.

W zbiorniku występuje wiele gatunków ryb. Dominującymi drapieżnikami są sandacze, ale znajdują się tu również okonie, szczupaki, bolenie, węgorze i sumy. Ponadto w Zalewie Brodzkim złowić można leszcze, płocie, karpie, amury, a także liny, jazie, ukleje oraz karasie srebrzyste i złociste.

Na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Kielcach obowiązuje:

  • zakaz połowu ryb metodą trollingową oraz kuszą
  • zakaz połowu ryb ze środków pływających w porze nocnej (1 godz. przed wschodem i 1 godz. po zachodzie słońca)
  • zakaz połowu ryb metodą spinningową ze środków pływających na zbiornikach powyżej 15 ha w okresie od 1 stycznia do 31 maja

Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 260 ha
  • Maksymalna głębokość: 6 m

Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu