Zalew Zadębie

Skierniewice, Łódzkie

Zalew Zadębie jest zbiornikiem retencyjnym utworzonym na rzece Skierniewce. Położony w południowej części miasta Skierniewice, w naturalnej dolinie rzeki Skierniewki (Łupi). Jest to zbiornik płytki o łagodnych brzegach i z dość dobrym dostępem do wody. Dno zbiornika jest dość twarde i płaskie. Latem porośnięte jest roślinnością kilka metrów od brzegu.

Górna część zbiornika z prawej strony otoczona jest malowniczym lasem liściastym, w którym znajduje się skarpa będąca terasą niegdyś płynącej tu naturalnie rzeki Skierniewki (Łupi). U podnóża lasu znajdują się trawiaste polany. Po lewej stronie zbiornika znajduje się biegnąca wzdłuż lewego brzegu – ulica Gajowa wraz z budynkami mieszkalnymi (głównie domki jednorodzinne). Stanowi ona wschodni kraniec osiedla Zadębie.

Zgodnie z przeznaczeniem terenu, wokół zalewu kwitnie życie rekreacyjno-sportowe i wypoczynkowe (są tu plaże miejskie, tor regatowy). Otoczenie zbiornika w latach 2017-2018 przeszło znaczną rewitalizację, aby być bardziej atrakcyjne dla mieszkańców.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 25 ha
  • Średnia głębokość: 2,2 m
  • Maksymalna głębokość: 3,4 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu