Zalew Szałe

Szałe, Wielkopolskie

Jest to sztuczny zbiornik wodny powstały na rzece Pokrzywnica, z czym wiąże się druga nazwa - Jezioro Pokrzywnickie. Oddany został do użytku w 1979 r. Głównym zadaniem zbiornika jest retencjonowanie wody na potrzeby rolnictwa, gospodarowanie wodą w okresach niżówkowych i powodziowych. Zbiornik Szałe objęty jest strefą ciszy – używanie silników spalinowych całkowicie zabronione z wyjątkiem jednostek upoważnionych tj. Policja, Straż, PSR, SSR powiatu kaliskiego.

Od strony wsi Szałe utworzonp stanicę wędkarską PZW. Brzegi zalewu są łatwo dostępne dla wędkarzy. Jedną z najbardziej obleganych miejscówek wędkarskich są tak zwane „portki”, czyli znajdujący się od strony Trojanowa półwysep na płytkiej części zbiornika, w miejscu gdzie do zbiornika wpływają wody rzeki Pokrzywnica.

Zalew otoczony jest z jednej strony Lasem Winiarskim, zaś z drugiej strony zabudową jednorodzinną. Od strony lasu znajduje się kilka dzikich plaż, a z drugiej strony zbiornika plaża strzeżona czynna w sezonie letnim. Zlokalizowana jest tam także przystań jachtowa, pole namiotowe oraz inne podmioty typowo rekreacyjno-wypoczynkowe.

Opiekunem łowiska jest Kołp PZW "Kalisz – Miasto”.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 167 ha
  • Maksymalna głębokość: 6 m
  • Średnia głębokość: 1,5 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe

Wymogi

  • zakaz zabierania karasia pospolitego "złotego"
  • zakaz łowienia na „żywca” w okresie od 01.01 do 30.04
  • zakaz spinningowania ze środków pływających od 01.01. do 31.05
Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu