Łowisko Zielona Wyspa

Pryszczowa Góra, Lubelskie

Łowisko Zielona Wyspa to zbiornik wodny znajdujący się 15 km od Lublina, który powstał w latach dziewięćdziesiątych. Teren całego wyrobiska położony jest w sąsiedztwie Lasów Kozłowieckich, z dala od zabudowań i dróg publicznych. Czterohektarowe łowisko to niewielka cześć całej kopalni na której dalej trwają prace wydobywcze, dzięki czemu łowisko z czasem zostanie wielokrotnie powiększone.

Zielona Wyspa otoczona jest wysokimi skarpami porośniętymi drzewami. Powierzchnia wody wynosi 3,5 hektara i ma kształt litery Y, w środku której znajduje się wyspa z przygotowanymi stanowiskami, które zadowolą zarówno miłośników karpiarstwa jak i spinningistów. Nie jest to typowa wanna z rybami, ponieważ dno zbiornika ma zróżnicowaną głębokość, która waha się od 1 metra do nawet 8 metrów. Pod wodą występują liczne górki jak i zatopione drzewa, korzenie, duże kamienie czy inne podwodne przeszkody powstałe podczas eksploatacji żwirowni.


Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Zielona Wyspa

Opis stanowisk

Na łowisku znajduje się 5 stanowisk z dostępem do prądu, z czego 3 usytuowane są na wyspie. Każde stanowisko wyposażone jest w kołyskę, podbierak oraz worek do ważenia ryb. Stanowiska mogą pomieścić od 2 do 4 łowiących i mają jasno określoną strefę łowienia. 

Wymogi

  • Przybycie na łowisko tylko poprzedzone rezerwacją.
  • Obowiązuje zasada catch and ralease czyli złów i wypuść.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu