Zalew Piechota Gostynin

Gostynin, Mazowieckie

Zalew Piechota w Gostyninie to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w regionie gostynińskim. Dzięki staraniom stowarzyszenia opiekującego się akwenem bez wątpienia jest miejscem idealnym dla osób chcących aktywnie spędzić wolny czas. 

Zalew leży na granicy miasta i gminy Gostynin. Jest to zbiornik retencyjny, wykorzystywany rekreacyjnie. Pomiędzy drzewami rozciąga się piękna plaża i znajduje się miejsce na biwakowanie. Ten sztuczny zbiornik wodny został wybudowany w 70-tych latach ubiegłego wieku głównie dla celów rekreacyjnych. Okolica Zalewu Piechota jest miejscem spacerów mieszkańców Gminy i Miasta Gostynin.

NOCLEG

Nad zalewem znajduje się miejsce na biwakowanie. W promieniu 3 km od łowiska, na obszarze miasta Gostynin istnieje również kilka innych możliwości noclegowych: pokoje gościnne i hotel.

GASTRONOMIA

Około 2 km od obiektu, w centrum miasta Gostynin można posilić się w wielu restauracjach oferujących różnorodną kuchnię.

ATRAKCJE

Dla odwiedzających Zalew Piechota dostępna jest plaża, boiska do siatkówki i piłki nożnej plażowej, przygotowano zaplecze do grillowania wraz z wiatą, ławkami, koszami na śmieci. Dzięki współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i darczyńcami powstał też mały plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnię, huśtawkę, domek, bujaki, jeździki, piaskownicę, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych spacerowiczów.

Na łowisku regularnie organizowane są zawody wędarskie, a także wydarzenia o innym charakterze, np. Dzień Dziecka nad Zalewem Piechota.

DOJAZD

Dojazd do Gostynina, następnie ulicą 3 maja/Kutnowską i Zakładową, nad którą położony jest zalew.

INNE

Do wędkowania upoważnia dokonanie darowizny na rzecz Stowarzyszenia w postaci cegiełki na 24 godziny lub 30 dni.

Około 600 m od zalewu znajduje się sklep spożywczy.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Łowisko stowarzyszenia
  • Metody łowienia: Brak obostrzeń
  • Wielkość łowiska: 7 ha
  • Głębokość: max. 2,8 m
  • Ilość stanowisk: 60
  • Dominująca ryba: Karp
  • Rekord łowiska: Karp 24 kg, sum 17,5 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Zalew Piechota Gostynin

Opis stanowisk

Przygotowano stanowisko wędkarskie, by z łowiska na Zalewie Piechota mogły korzystać osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Wymogi

  • Max. 2 wędki jednocześnie.
  • Zakaz wynoszenia z terenu łowiska żywych złowionych ryb.
  • Obowiązują wymiary i okresy ochronne ryb - więcej informacji w regulaminie
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu