Łowisko Wołowe Lasy

Człopa, Zachodniopomorskie

Śpiew ptaków, rechot żab, pluskanie ryb, szum drzew to codzienność w tej okolicy - gospodarstwo położone jest w strefie ekologicznej. Do najbliższej cywilizacji ok. 3,5 km - wieś Wołowe Lasy. Od strony dojazdu ograniczają je solidne, kilkudziesięciometrowe strome wzgórza, porośnięte starym sosnowym lasem. Drzewa są zdrowe, ogromne, jak to często na Pomorzu, Mazurach, czy w Augustowskim.

Dwa lekko ucywilizowane stawy, oraz wspaniałe, dzikie jeziorko, tworzą obiekt westchnień każdego wędkarza. Jest to cudowna, niczym nie skażona woda. Regularnie filtrowana przez szczeżuje. Biją tak silne podwodne zródła, że nie ma mowy o przydusze, ani latem, ani podczas 30 stopniowych mrozów. Sztuczne są tylko groble rozdzielające akwen na 3 części oraz oraz pewnie trzymające się pomosty, to jedyna znacząca ingerencja właściciela w naturę. Oczywiście, do tego cała infrastruktura stawu przepływowego, taka jak: mnich i inne, w tym budynek mieszkalny. 

Miejsce gwarantuje odpoczynek od cywilazji, sygnał telewizyjny nie dociera, sygnał komórkowy jest niezbyt silny. Gospodarstwo jest ekologiczne, zasilane prądem z baterii słonecznej 24 V. Ciepło pochodzi z pieca opalanego drewnem. Zajmuje ono powierzchnie 6,8 ha, gdzie aż 5,5 ha stanowią trzy regularnie zarybiane stawy, otoczone lasami.

NOCLEG

Na gości czeka biały domek w otulinie leśnej, z 5 pokojami do wynajęcia, obszerną kuchnią i dwiema lazienkami. Jednorazowo może tam spać 10 osób (dla dodatkowych osób przewidziano łóżka podwójne oraz dostawki). W pokojach znajdziemy szerokie łóżka z grubymi wygodnymi materacami.

ATRKACJE

W okresie jesiennym, gospodarstwo jest oazą dla grzybiarzy, lasy są bogate nie tylko w podgrzybki, ale również i prawdziwki, koźlarze różnych gatunków, kurki czy maślaki. Do dyspozycji gości suszarnia na grzyby. Istnieje możliwość kupienia już gotowych grzybków wysuszonych oraz w occie.

INNE

Cena za kg ryby: Płoć, Karaś, Okoń, Wzdręga - 8PLN

Cena za kg ryby: Karp, Leszcz, Szczupak, Tołpyga, Amur - 15PLN

Łowisko dostępne zarówno dla nocujących w domku jak i dla przyjeżdżających tylko na dzień.

Do dyspozycji łódź wędkarska.

DOJAZD

Łowisko znajduje się pomiędzy wsią Bukowo a Wołowe Lasy.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 3 stawy o łącznej pow. 5,5 ha
  • Rekord łowiska: Szczupak 10 kg, tołpyga 18kg, amur 18 kg, karp 15 kg, leszcz 5,5 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Wołowe Lasy

Opis stanowisk

Możliwośc łowienia z brzegu i z 12 pomostów. W akwenie występuje bogata roślinność, gwarantująca miejsce bytowania ryb. Niektóre stanowiska są dostępne tylko na piechotę, a sprzęt trzeba donieść na plecach - do stanowisk biegnie wąska ścieżka. Znajdziemy też stanowiska z dostępem tylko z łódki. Jest to raj dla wędkarzy pragnących dzikich łowisk.


Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu