Łowisko Wodna Dolina

Strumień, Śląskie

Wodna Dolina to łowisko komercyjne położone w miejscowości Pruchna (Gmina Strumień na Śląsku Cieszyńskim). Największy staw zarybiony jest sztukami do 10 kg. Najwięcej jest karpi ale nie brakuje też amurów, linów, szczupaków, karasi. W miejscach od strony budynku głębokość to jakieś 1,3 m. Na drugim bardziej odległym brzegu jest jeszcze nieco głębiej. Warunki zatem bardzo dobre do łowienia gruntówką, feederem a nawet na spławik.W mniejszym stawie pływają karpie o wadze dwucyfrowej. Dno tu też raczej równe, bez uskoków, górek itd. Jest jeszcze mały staw który został zarybiony białą rybą typu karaś, okoń, płoć.

Wodna dolina potrafi być chimeryczna. Są dni w których ryba nie bierze cały dzień lub żeruje tylko przez np 2 godziny. Warto tam kombinować z przynętami. Dobrze sprawdzają się kukurydza, kulki proteinowe, dumbelsy, pellety. Ze względu na duże zmętnienie wody zaczynam od tych dobrze widocznych (żółty, biały).

Możliwe łowienie na dodatkową wędkę.

NOCLEG

Na łowisku istnieje możliwość wynajęcia pokoju w agroturystyce.

ATRAKCJE

Łowisko jest dobrze przygotowane i poczujemy tam dobrą atmosferę. Miejsce przyjazne dla wypoczynku z rodziną. Czas umilą gościom rowerki wodne i przede wszystkim ciekawa okolica (z dala od miejskiego zgiełku).

DOJAZD

Dojazd jest bardzo prosty: jadąc popularną wiślanką od strony Katowic w miejscowości Drogomyśl na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcamy w prawo w kierunku Pruchnej. Po przejechaniu kilku kilometrów prostej drogi po prawej mijamy duży hodowlany staw. Następnie już tylko jakieś 100m i skręcamy w lewo w ulicę Cichą (jest tabliczka Wodna Dolina). Łowisko znajduje się na samym końcu tej wąskiej asfaltowej uliczki.

INNE

Po przejechaniu bramy wjazdowej jest parking a następnie duży budynek z okienkiem w którym należy opłacić wędkowanie. Łowisko czynne jest codziennie od 7 do 19 przy czym zimą jest zamknięte. W okienku możemy zamówić coś ciepłego do jedzenia oraz różne napoje (w tym piwo). Jeśli ktoś planuje większą zasiadkę można dogadać się z gospodarzem i podjechać samochodem bardziej pod staw w celu wypakowania się.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 7 ha
  • Głębokość: min. 1,3 m
  • Ilość stanowisk: Wytyczone stanowiska
  • Dominująca ryba: Karp, amur
  • Rekord łowiska: 10 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Wodna Dolina

Opis stanowisk

Miejsca dla wędkarzy przygotowane rozsądnie z odpowiednią odległością między sąsiadami. Dookoła stawu są rozmieszczone ławeczki. Dno równe jak w typowym stawie hodowlanym. Między stawami jest grobla na której najchętniej siadają wędkarze - często próbują łowić na obu stawach.

Wymogi

  • Brak określonych wymogów
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu